Çözüldü HDD bilgisayarı yavaşlatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muzcu7

Decapat
Merhabalar benim bilgisayarım normal bir PC olarak 1 yıldır çalışıyor, son 3-4 ayda HDD yüzde yüze çıkıyordu ve PC çok yavaşlıyordu ama çok nadir oluyordu. Şimdi ise son 1 aydır bayağı çok oluyor bilgisayar 30 saniyede açılıyor ama açıldıktan sonra HDD masaüstündeyken bile yüzde yüz olup 0.1 MB hızında çalışıyor ve bazen gerçekten bu hızda çalışıyor. Chrome'da yeni sekme bile açamıyorum format attım hiçbir şey değişmedi ve işin garibi başka bir yıllık HDD vardı onla da denedim, yine aynı hız problemi sorun nerede anlayamadım gitti.

Bilgisayarcıya gittim çırağı baktı ve söyledikleri: SSD takalım uçar bu, bence yazılımsal, format atalım.

Ama ben bu bilgisayarın hızlı olduğunu biliyorum gayet de iyi aylar geçirdim bu sorun aldığım günden beri var ama ayda bir falan oluyordu takmadım şimdi ise hep böyle çalışıyor.

Çözüm
Onu satın almadım kuzenimin eski laptopunun onu açmam uzun sürebilir ama bir bakarım. Şu programla bir HDD'nin süresine bakayım.

Burası mı.
Dostum dediğim gibi bu HDD 2.el ve baya bi kullanılmış 1800 gün yazıyor ciddi bir sayı sen en iyisi ssd al ve bir daha TurboX e yaklaşma. TurboX pişmanlıktır.
Turbox anakart, işlemci i 560M, 8 GB RAM, GT 710 HDD bilgileri yazıyor resimde.
Anladığım kadarıyla TurboX almışsınız, TurboX maliyet ucuz olsun diye 2. El ürünle koyuyor sistemlere büyük ihtimalle sizin HDD nizde 2. El yani 1 yıllık falan değil böyle olması çok normal.

Anladığım kadarıyla TurboX almışsınız, TurboX maliyet ucuz olsun diye 2. El ürünle koyuyor sistemlere büyük ihtimalle sizin HDD nizde 2. El yani 1 yıllık falan değil böyle olması çok normal.
Bu ürünün süresini öğrenebileceğim bir program var mı.
Bu ürünün süresini öğrenebileceğim bir program var mı.
Birde diğer hdd 'de niye böyle oluyor

Hem bu disk neredeyse 5 yıl çalışmış. Sistemle birlikte aldıysanız ikinci el sistem almış olabilirsiniz.

O diski de takıp HD Tune'den health sekmesini paylaşsanız iyi olur.

Onu satın almadım kuzenimin eski laptopunun onu açmam uzun sürebilir ama bir bakarım. Şu programla bir HDD'nin süresine bakayım.
Hard disk sentinel olması lazım. Kurcala biraz youtube'a falan yaz bulursun.
Burası mı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    48,1 KB · Görüntüleme: 22

Burası mı.
Dostum dediğim gibi bu HDD 2.el ve baya bi kullanılmış 1800 gün yazıyor ciddi bir sayı sen en iyisi ssd al ve bir daha TurboX e yaklaşma. TurboX pişmanlıktır.

Çözüm
Dostum dediğim gibi bu HDD 2.el ve bayağı bir kullanılmış 1800 gün yazıyor ciddi bir sayı sen en iyisi SSD al ve bir daha Turbox'e yaklaşma. Turbox pişmanlıktır.

Şİmdi bu program doğru mu söylüyor söylüyorsa bilgisayarcıyla bir konuşmam lazım.
Turbox pişmanlıktır.

Öğrendim onu 5-6 ay önce Turbo Boost'u bile olmayınca :(

Şİmdi bu program doğru mu söylüyor söylüyorsa bilgisayarcıyla bir konuşmam lazım.

Öğrendim onu 5-6 ay önce Turbo Boost'u bile olmayınca :(
Doğru söylüyor 120 GB lık ssd al HDD yide depolama olarak kullan.

SSD yi sen al bilgisayarcı taksın eğer bilen biri yoksa ama maksimum 20-30 tl ver yoksa kazıklar.

Geri
Yukarı