HDD BIOS'da gözüküyor ama Windows'ta gözükmüyor

Ve disk RAW oldu :/

Hocam bu Disk'den kurtalayımda düşünürüm.

Hocam hard disk fiziksel bir hasar almadı değil mi (düşme ve benzeri bir durum vs). Sağ clikle biçimlendir de tekrardan kur gene tekrarlarsa diskte bir hasar durumu vardır demek en azından benim tahminimce.

Ve disk RAW oldu :/

Hocam bu Disk'den kurtalayımda düşünürüm.

Hocam burada ekstra uygulama gerektirmeyen yolları deneyin.

Her şey bitermiş zamanla...
Daha 2 ay bile olmadı :/

Hocam hard disk fiziksel bir hasar almadı değil mi (düşme ve benzeri bir durum vs). Sağ clikle biçimlendir de tekrardan kur gene tekrarlarsa diskte bir hasar durumu vardır demek en azından benim tahminimce.

Hocam burada ekstra uygulama gerektirmeyen yolları deneyin.
Hayır hiç bir hasar almadı.

Dosya Ekleri

• RAW.PNG
    RAW.PNG
    4,4 KB · Görüntüleme: 8
Her şey bitermiş zamanla...
Daha 2 ay bile olmadı :/

Hayır hiçbir hasar almadı.

Hocam RAW düşmesi her zaman arızaya sebep olmaz. Herhangi bir hata olduğu zaman dosya sistemi kurulmadığı için Windows sistemi tanıyamaz ve RAW diye gösterir. O gösterdiğiniz hatanın çözümleri attığım linkte var bir denerseniz belki çözülür.

Konuyla alakasız ama merak ettiğim için soruyorum siz bir ara Windows 11 kullanıyordunuz HDD ile öve ve bitiremiyordunuz şimdi neden Windows 10'a geçtiniz merak ettiğim için soruyorum Windows 11 23H2 güncellemesiyle daha stabil hale geldi artık eskisi gibi değil.
Hocam ondan bahsedeyim o problem olmasa ben hala Win 11 kullanıyor olabilirdim ben sistemi 8 GB RAM yaptığımda sistemde sıkıntı çıktı ve Win 10'a dönmek zorunda kaldım ondan sonra Win 11 yüklemeyi denedim ama başarılı olamamıştım şu aralar düşünüyorum yine Win 11 yüklesem mi diye SSD ile daha iyi çalışır diye düşünmüyor değilim açıkçası.

Hocam ondan bahsedeyim o problem olmasa ben hala Windows 11 kullanıyor olabilirdim ben sistemi 8 GB RAM yaptığımda sistemde sıkıntı çıktı ve Windows 10'a dönmek zorunda kaldım ondan sonra Windows 11 yüklemeyi denedim ama başarılı olamamıştım şu aralar düşünüyorum yine Windows 11 yüklesem mi diye SSD ile daha iyi çalışır diye düşünmüyor değilim açıkçası.

SSD ile her zaman daha iyi çalışır. Eski HDD'nizi depolama olarak kulanabilirsiniz.

Geri
Yukarı