HDD BIOS'ta görünürken Windows'ta görünmüyor

197823

Kilopat
Lenovo Z510 diz üstü bilgisayarımda böyle bir problemim var. Resimleri paylaşıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar.
Not: Resim yükleyemiyorum, konuyu açtıktan sonra altında paylaşacağım.
Resimleri yükledim arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    196,5 KB · Görüntüleme: 23
  • 2.jpg
    2.jpg
    195 KB · Görüntüleme: 21
  • 3.jpg
    3.jpg
    213,8 KB · Görüntüleme: 28
  • 4.jpg
    4.jpg
    149,5 KB · Görüntüleme: 32
  • 5.jpg
    5.jpg
    183,5 KB · Görüntüleme: 26
  • 6.jpg
    6.jpg
    238,2 KB · Görüntüleme: 34
  • 7.jpg
    7.jpg
    240,4 KB · Görüntüleme: 39
Şöyle bir hata aldım. ''this device cannot be accessed because it is smaller than 65535 sectors''. Başka bir bilgisayarda deneme imkanım bulunmamakta, bilgisayarcıya götürmeden önce yazılımsal olarak yapabileceğim veya deneyebileceğim bir şey var mı arkadaşlar ?

Son çare şunu deneyin bir, bu da olmazsa sevgili @start_system'in dediği gibi disk arızalı olabilir.

Sayın @start_system Arkadaşın dediği gibi sorun HDD'den kaynaklı gibi. Başıma gelmişti donanımsal bir sorun olması muhtemel. Okuma yazma işlemi yapmıyordu, yapıyorsada kafa sesi yana kafa vuruyor ve zarar veriyordu. Sonradan HDD değişimine girdim ve 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Fakat aldığım HDD orijinal sıfır olmamasına rağmen sıkıntı yok. Hatta zamanında ISO dosyasında mı problem var acaba diye tekrar kurmuştum banamasın demedi. Sonrasında dediğim gibi, HDD değişiminde tekrar aynı sorunu yaşamaştım. Yaşama nedenim ise, tamamen benden kaynaklıydı. ISO kurulumu yaparken dikkatli olmak gerekiyor. Tam biçimlendirme yapıp kurulum yapmak lazım. Başıma geldi. Sonradan halettikten sonrasında problem yaşamadım.

Maalesef son yöntemde olmadı arkadaşlar, sanırım sorun söylediğiniz gibi donanımsal. Bir bilgisayarcıya gösterdikten sonra eğer ki yazılımsal olarak bir problem varsa buradan çözümünü paylaşacağım ki aynı problemi yaşayan arkadaşlar olursa buradan faydalansınlar. Yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı