HDD ''Bir g/ç aygıt hatası nedeniyle yürütülemedi'' Hatası

ÇağrıKaya

Decapat
Yer
Tekirdağ
Yeni aldığım Harddisk '' Bir g/ç aygıt hatası nedeniyle yürütülemedi'' hatası veriyor. Aynı zamanda bilgisayar açılırken BIOS giriş ekranı normalden daha uzun süre bekleme yapıyor ve BIOS'a giriş yapmıyor. Bu yüzden de bilgisayar daha yavaş açılıyor. HDD'yi çıkardığımda herhangi bir sorun kalmıyor.

HDD'yi çıkardıktan sonra BIOS'a girdiğimde acaba SATA portları kapalı mıdır, ondan mı böyle yapıyor diye bir bakayım dedim portları aktif etmeme rağmen yine BIOS HDD'yi görmedi.

Bilgisayar Yönetimi kısmından Disk yönetimine tıkladığımda HDD boyutu gözüküyor fakat aktif etmek için hangisini seçmiş olursam olayım yine bu hatayı alıyorum. Resmini de yükledim bakabilirsiniz. Bunun çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba ?

Harddisk İade.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun zaman önce yaşadığım bir sorun. HDD'ler ve flash bellekleri bilgisayardan direkt çıkarmamak gerekiyor. Anlık güç kesintileri kalıcı hasar verebiliyor. Ben sorunu cmd üzerinden diski taratıp, temizleyip çözmüştüm ama dediğim gibi anlık elektrik kaybıda kalıcı hasar vermiş olabilir çünkü BIOS'a geç girmesi ve bilgisayarın geç açılması buna örnek.

Uzun zaman önce yaşadığım bir sorun. HDD'ler ve flash bellekleri bilgisayardan direkt çıkarmamak gerekiyor. Anlık güç kesintileri kalıcı hasar verebiliyor. Ben sorunu cmd üzerinden diski taratıp, temizleyip çözmüştüm ama dediğim gibi anlık elektrik kaybıda kalıcı hasar vermiş olabilir çünkü BIOS'a geç girmesi ve bilgisayarın geç açılması buna örnek.
Ürünü daha yeni aldım taktığım gibi bu hatayı verdi normalde direk tanıması lazım. Yani ürün hiç kullanılmamış sıfır alındı ve direk bu hatayı veriyor...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı