HDD bölümleri birleştirmek

semihakdemir

Femtopat
Arkadaşlar merhaba.

Notebooka HDD yerine SSD taktım. HDD'yi de kutu aldım ve DVD sürücüsü yerine taktım.

Şimdi HDD E ve D'den oluşuyor. Depolama olarak kullanmak için sadece E’yi silmek istiyorum. Daha önce Windows 10 buraya kuruluydu.

Nasıl yapabilirim?

Yardım rica ederim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 format USB ile format atar gibi girin. Ardından C ve E bölümlerini kurulumda ki disk seçimi kısmında silin. Otomatik olarak HDD ayrılmamış tek bir bölüm olarak gözükecek. Ardından yeni birim oluşturun ve format atmadan çıkın.😀 İşlem tamamlanacaktır. Eğer sonrasında bilgisayarınız HDD'yi görmezse disk yönetiminden bir bölüm atayıp ( Örneğin ; D , E gibi.) işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İki bölümden birinin içerisindeki önemli dosyalarınızı diğerine aktarın(birim etiketlerine dikkat edin),"ara" kısmına "sabit disk sürücüleri oluştur ve biçimlendir" yazın, verilerinizi aldığınız birimin üzerine bir kere boş tıklayıp sağ tık birimi sil yapın, diğer bölümün üzerine bir kere boş tıklayıp sağ tık "birimi genişlet" deyin next/next/next geçin. Sabit diskiniz artık tek parça.

Eğer Windows 10 SSD ye kurulu ve eski disk yönetimi kullanılıyorsa:
Disk yönetimine gelip disklerden hddnizi bulun. Daha sonra parçaların üstünde E: ve D: yazılı olucaktır E: nin üzerine gelip sağ tuşa basarak menüyü açın Birimi sil seçeneğini seçin daha sonra D: nin üzerine gelip yine sağ tuşa basarak menüyü açın ve Birimi genişlet seçeneğini seçin ileri deyin D: yi zaten başka herhangi bir disk ile genişletemeyeceğiniz için direkt E: bölümünü sildiğiniz için E: bölümü gözükecektir E: yi seçip devam edin ve bitirin artık diskiniz tek parça.

Yeni konular

Geri
Yukarı