HDD boot edilmiyor

Yuny

Hectopat
Makaleler
2
Bilgisayara 3 tane HDD takılı, Windows kurulu olan HDD boot edilmiyor (BIOS boot sırasında ilk sırada). BIOS'a girip oradan boot edince oluyor (Boot edilirken de bazen PC kapanıyor bazen sıkıntısız Windows'a geçiyor).

Ayrıca Windows kurulu olmayan diğer 2 HDD çıkarılıyken de BIOS'a girilmiyor. Şu an format USB'si hazırlıyorum ama sorunu çözecek mi emin değilim. Neden oluyor olabilir böyle bir şey?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce windows kurulacak olan diskin dışındakileri çıkarın, sonra BIOS ayarlarınızı sıfırlayıp varsayılana çekin.

Windows kurulu olan HDD'deki verilerinizi yedeklediyseniz format sırasında tamamen silin ve yeniden bölümlendirip kurun. Ayrıca kurulum sırasında diğer iki diski çıkarın kurduktan sonra takarsınız tekrar.

Bu şekilde sorun çözülecektir, sorun devam ederse bilgilendirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce windows kurulacak olan diskin dışındakileri çıkarın, sonra BIOS ayarlarınızı sıfırlayıp varsayılana çekin.

Windows kurulu olan HDD'deki verilerinizi yedeklediyseniz format sırasında tamamen silin ve yeniden bölümlendirip kurun. Ayrıca kurulum sırasında diğer iki diski çıkarın kurduktan sonra takarsınız tekrar.

Bu şekilde sorun çözülecektir, sorun devam ederse bilgilendirin.
Aynen ben de diğer iki diski çıkarıp formatlamayı düşünüyordum fakat BIOS sıfırlamak aklıma gelmedi ona neden gerek var?

Bilgisayara format attım fakat sıkıntı devam ediyor, PC siyah ekranda kalıyor ve BIOS'a da giremiyorum😐

3 tane HDD var dediniz tek tek format atıp deneyebilirsiniz. Ana Windows atmaya çalıştığın HDD arızalı olabilir bunun farkında değilsinizdir. Bu durum bazen bende de yaşıyorum boot hatası verıyor bende de 3 tane disk var 1 tane 250 GB SSD 2 tane 1 TB HDD yerlerını degiştiriyorum düzeliyor. Dilersen yerleri değiştir. BIOS'tan değil kabloları. Bendeki sorun böyle çözülüyordu umarım işine yarar.

3 tane HDD var dediniz tek tek format atıp deneyebilirsiniz. Ana Windows atmaya çalıştığın HDD arızalı olabilir bunun farkında değilsinizdir. Bu durum bazen bende de yaşıyorum boot hatası verıyor bende de 3 tane disk var 1 tane 250 GB SSD 2 tane 1 TB HDD yerlerını degiştiriyorum düzeliyor. Dilersen yerleri değiştir. BIOS'tan değil kabloları. Bendeki sorun böyle çözülüyordu umarım işine yarar.
Kabloların yerini değiştim garip bir şekilde açıldı 😁 umarım uzun vadede işe yarar bugün böyle kalsın da. Bilgisayarı açmaya korkar oldum.
Kabloların yerini değiştim garip bir şekilde açıldı 😁 umarım uzun vadede işe yarar bugün böyle kalsın da. Bilgisayarı açmaya korkar oldum.
Uzun vadeli değilmiş, uykuya attıktan sonra aynı sorun oluştu ve kablo değiştirmek de işe yaramıyor. Sorun neyden kaynaklı anlayamadım bir türlü.

Son düzenleme:

Uzun vadeli değilmiş, uykuya attıktan sonra aynı sorun oluştu ve kablo değiştirmek de işe yaramıyor. Sorun neden kaynaklı anlayamadım bir türlü.

Uykuya atmana gerek yok PC kapatmanı tavsiye ederim. Ben hiçbir zaman uykuya aalmadım PC her zaman kapattım ve kullanacağım zaman açtım sorunsuz çalıştı. Dilersen böyle dene.

Geri
Yukarı