HDD bozuldu ve sistem BIOS'a atıyor

MuhammedAlisak

Femtopat
Daha fazla  
Bende masaüstü PC var. İçinde SSD ve HDD var. Normalde PC 20 sn. falan açılıyordu, şimdi 3-4 dk.da zar zor açılıyor, girince hiçbir şey açılmıyor. Bu sorun 2 aydır yaşıyorum diye 2 aydır PC'yi açmamışım, şimdi yeni açtım. Açtığımda HDD'yi görmediğini fark ettim. Bende yedek HDD vardı, onu taktım, tekrar çalıştırdım, beni BIOS menüsüne atıyor sürekli. Ben Windows'u SSD'ye kurmuştum ben. Sorunu nasıl çözebilirim?

Herhangi bir USB belleğe Windows 10 kurup bilgisayara tak. Bilgisayarı açtığında Windows kurma yerine sol altta Windows onar seçeneğine tıkla. Bende olmuştu bu şekilde kurtulabildim.

Boot klasörünü HDD'e atıp Windows'u SSD'e kurmuş olma ihtimali de var. Temiz kurulum mu yapmıştınız daha önce yoksa yükseltme mi?

BIOS'a atarken bir sebep söyler. O sebebin ne olduğunu yazabilir misiniz? Örneğin Boot cihazının bozulmuş olduğunu söyleyebilir, CPU fanının takılmadığını söylebilir vs.

Bir şey yazmıyor.
Boot klasörünü HDD'e atıp Windows'u SSD'e kurmuş olma ihtimali de var. Temiz kurulum mu yapmıştınız daha önce yoksa yükseltme mi?

Ben fazla anlamıyorum ben Windows'u SSD'e kurdum HDD yide depolamak için taktım.

Geri
Yukarı