HDD Bozulması Sonrası Ne Yapılmalı?

mcihankaya

Kilopat
Daha fazla  
Uzun zaman önce aldığım (tahmini 10 yıl oldu) 3.5 inç 500 GB kapasiteli Seagate marka harddisk geçen gün 1 sn. aralıklarla 10-15 defa ses çıkarmaya başladı. Bilgisayarım klasörüne girdiğimde D diski yoktu. O ses HDD'nin bozulduğuna delaletti. Hiçbir şekilde HDD görünmüyor şu anda. Disk yönetimi, aygıt yöneticisi ve bilgisayarım gibi yerlerden hatta BIOS'ta bile görünmüyor. Windows SSD üzerine kurulu bu arada. HDD'yi çıkarıp takıyorum ama çare yok, HDD gitmiş özetle. Şimdi bu durumda ne yapmalıyım?
Not: Yakın zamanda burada incelemesi yapılan programı kurdum ama o program da diski göremedi.)

Son düzenleme:
Yok öyle çok önemli dosyalarımı zaten orda tutmam mantıklı olmazdı. İçinde biraz çalışmalarım, BF1, bide biraz film vs vardı. Yazılımsal olarak geri dönüşü bence de çok zor, tamiri mümkün ama değmez. Çok önemli değil benim için, amacım bi şeyler bilen varsa öğrenmek. Acayip bi durum ama HDD emekli olmasaydı ben onu emekli edecektim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı