Çözüldü HDD Caddy HDD'yi görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

A F K

Hectopat
Merhabalar. Alfais marka 20 TL'ye aldım. HDD Caddy'i ilk günlerde göründü fakat 2 gün sonra HDD'yi görmemeye başladı sorun nedir?

Çözüm
Hocam sorunu çözdüm. PC açıkken CD-ROM'u söktüm, hızlıca caddy'yi taktım, okudu. Fakat PC'yi kapatıp açarsam gene kaybolur mu?
Ama CD başka bir şey. CD'de verinin yazıldığı yüzey kirlenince silinip tekrar veri okunabiliyor.

Burada direkt arıza var. Gerçi yeni alınmış HDD Caddy nasıl bozulur anlamadım ama.
Eğer tozdan dolayıysa bu çözer. Sorunu kesin olarak bilmiyoruz ki.

İade yapamam çünkü internetten almadım bilgisayarcıdan 20 tl ye aldım verdi :D

Hocam iyice oturduğundan emin olun. Yine çalışmazsa seri iade.

Direk içine koyuyorum mis gibi giriyor içine nasıl anlayacağım SATA'nın girdiğini.
Hocam iyice oturduğundan emin olun. Yine çalışmazsa seri iade.

Hocam ilk HDD'yi Caddy'e taktığıdma zorladım öyle girdi çünkü diğer türlü girmiyordu. Sonra bilgisayara cuk diye taktım ilk gün çalıştı PC'yi kapat aç yaptım gitti.

Son düzenleme:
Bizim ev de tozlu ama elektronik işlerle uğraşıyorum, birkaç aletin var, aletler toz tutsa bile tozdan dolayı çalışmayan bir şeye denk gelmedim. Sadece Laptop sorun yapıyor. :D
Ben hayatımda hiçbir CD veya DVD'yi tek seferde çalıştıramadım. Hep silmem gerekti.

Geri
Yukarı