HDD Çalışmama Sorunu

CüneytBaran

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Çok uzun zamandır HDD hata ışığı yanıyordu. Çok gürültülü ve zaman zaman masayı titreten bir HDD kullaniyordum, ta ki bugüne kadar. Güç ışığına bastıktan sonra ekrana anakart logosu dahi gelmez oldu ve HDD sesi duymuyorum. Muhtemelen HDD öldü, tüm baģlantilari kontrol ettim farkli SATA portlari denedim. Beni asil meraklandiran şey farkli bir ariza olup olamayacagi çünkü DVD-ROM'a CD de yerleştiremiyorum, acilmiyor. Konu hakkindaki görüşleriniz nelerdir? Farklı bir ariza olma ihtimali varsa boşuna almış olmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar tekrardan merhaba;
Donanımsal arızaların bu şekilde tespitinin zor olduğunun farkındayım. Nasılsa ileride gene de alacağım diye kendime "Masaüstü Sistem Tavsiyeleri" başlığı altındaki HDD'lerden birini aldım.

Biraz uğraştıktan sonra DVD-ROM' açıldı. Ancak kutudan çıkmış sıfır HDD'yi biçimlendirmek gerekiyormuş bilmiyordum. Bu yüzden kurulum yapamadım. 2 HDD'yi birden bağlayarak denedim ve şansıma eski HDD çalıştı(one last ride...). Takibinde HDD klonlama rehberi aracılığıyla yeni almış olduğum HDD'ye klonlama yaptım. Benchmark testlerini de yaptım sorunsuz çalışıyor.

Dip not: Konuyu nasıl kapatıyoruz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı