HDD cızırtı sesi

Sncroow

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarın alt tarafından PSU'dan veya HDD'den yük altındayken aralıklı olarak cızırtılı ses geliyor. Bilgisayar 7-8 aylık ve hiç temizlik yapmadım ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Fikriniz var mı?
PSU: Dark Force 600W.
HDD: Seagate barracude 1 TB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminde başka bir depolama birimi varsa HDD'nin bağlantı kablolarını sök. Ses devam ediyorsa PSU'dadır, etmiyorsa HDD'dedir. Önce kaynağı bul.

Merhaba. Bilgisayarın alt tarafından PSU'dan veya HDD'den yük altındayken aralıklı olarak cızırtılı ses geliyor. Bilgisayar 7-8 aylık ve hiç temizlik yapmadım ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Fikriniz var mı?
PSU: Dark Force 600W.
HDD: Seagate barracude 1 TB.

HD Tune Pro ile S.M.A.R.T verilerini paylaşın bir de bad sector testi yapınız.

Artı -1 Eksi
Bilgisayar çalışırken toz varsa gitsin diye ekran kartının o tarafa üfledim ekran gitti. Ne oldu yardım eder misiniz?
Tekrar açtım şimdi düzeldi fakat korktum cidden. PSU veya HDD nasıl temizleyebilirim? Daha önce hiç denememiş biri yapabilir mi?

Bilgisayar çalışırken toz varsa gitsin diye ekran kartının o tarafa üfledim ekran gitti. Ne oldu yardım eder misiniz?
Tekrar açtım şimdi düzeldi fakat korktum cidden. PSU veya HDD nasıl temizleyebilirim? Daha önce hiç denememiş biri yapabilir mi?

HDD içini açamazsınız. PSU garantisi bitmeden içini açmayın bir şekilde peteklerinden basınçlı hava verin temizlenir.

Geri
Yukarı