Cızırtı sesi

GncKerem

Centipat
Daha fazla  
Kasa içinden cızırtı sesi çıkıyor bir şey ötüyormuş gibi. HDD diye düşünüyorum sizce neden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim laptopta HDD var ama arkadaşın dediği gibi cızırtı ses gelmiyor. Arkadaşlarıma sordum geldim. Dedilerki ya PSU'dan, ya da ekran kartından kaynaklıymış. Ben pek HDD olduğunu zannetmiyorum.

HDD kaynaklı da cızırtı olur. HDD'ler her zaman çalışırken ses çıkarırlar. Fakat yerine güzelce sabitlenmemişse çıkan ses daha duyulabilir bir hal alır. HDD'yi kasa içinde daha iyi bir şekilde sabitleyin. Ses tamamen kesilmeyecektir HDD yapısı gereği ama daha makul seviyelere gelecektir.
Benim laptopta HDD var ama arkadaşın dediği gibi cızırtı ses gelmiyor. Arkadaşlarıma sordum geldim. Dedilerki ya PSU'dan, ya da ekran kartından kaynaklıymış. Ben pek HDD olduğunu zannetmiyorum.
Laptoptaki HDD'ler küçük bir kasaya sabitlenmiş olduğu, boyut olarak da daha küçük oldukları, ve muhtemelen de daha düşük dönüş hızına yani rpm değerine sahip olduğu için daha az sarsıntı yaratıyor ve daha az ses çıkarıyor.
Arkadaşın probleminde ses kasanın ön taraflarından geldiğine ve yük altında değilken bile yaşadığına göre sorunun Psu ve ekran kartı ile alakası yok.

Ayrıca HDD içinde kayıtlı bir dosya açmaya çalışırken cızırtı daha da artıyorsa sesin kaynağının HDD olduğuna emin olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı