HDD değiştirdikten sonra oyunlarda kaplamalar geç yüklenmeye başladı

ZaferNyX

Hectopat
Daha fazla  
Elimde eski bilgisayarımdan kalma 17 yıllık WD'nin 5400 RPM 160 GB HDD modeli vardı, daha sonra onu çıkartıp yeni aldığım Seagate Barracuda 7200 RPM 500GB modelini taktım ama performans ciddi derecede düştü. Oyunlarda FPS dropları yemeye başladım ve kaplamalar ciddi anlamda geç yüklenmeye başladı.

Aslında tam tersi olması lazımdı, tuhaf. Yeni taktığın HDD'ye sağlık testi yapıp kontrol etmelisin. Ücretsiz CrystalDiskInfo uygulamasını kullanabilirsin.

Aslında tam tersi olması lazımdı, tuhaf. Yeni taktığın HDD'ye sağlık testi yapıp kontrol etmelisin. Ücretsiz CrystalDiskInfo uygulamasını kullanabilirsin.
1668336583815.png

Sıkıntı olmasın diye hiçbir veri aktarmadım her şeyi sıfırdan kurdum.

Aslında en iyisini temizini yapmışsın. Normalde 5400 RPM diskten 7200 RPM'ye geçmek olumlu yönde fark etmesi lazım sende tam tersi olması çok tuhaf. Hard disk devir sayısı 5900 görünüyor yeni dikkatimi çekti.

Aslında en iyisini temizini yapmışsın. Normalde 5400 RPM diskten 7200 RPM'ye geçmek olumlu yönde fark etmesi lazım sende tam tersi olması çok tuhaf. Hard disk devir sayısı 5900 görünüyor yeni dikkatimi çekti.
Bende farkettim satıcıyla iletişime geçtim ürünü iade etmemi söyledi.

Geri
Yukarı