SSD değiştirdikten sonra bilgisayar çalışmamaya başladı

EniTolll

Yoctopat
Daha fazla  
Bakın şimdi ben eski dosyalarına bakmak için eski SSD'yi taktım ve sonrasında iki bir şey baktım ve kapattım. Ardından benim kendi SSD mi taktım ve bilgisayar çalışmamaya başladı. Biglisayar çalışıyor ama monitör görüntü vermiyor ve klavye mouse falan çalışmıyor. (Technopat yetkilileri rica ederim alakasız konu diye silmeyin benim için çok önemli bir durum var). Gittim Rufus falan denedim O'da olmadı kablolari kontrol ettim bir şey yok.

Bakın şimdi ben eski dosyalarına bakmak için eski SSD'yi taktım ve sonrasında iki bir şey baktım ve kapattım. Ardından benim kendi SSD mi taktım ve bilgisayar çalışmamaya başladı. Bilgisayar çalışıyor ama monitör görüntü vermiyor ve klavye mouse falan çalışmıyor. (Technopat yetkilileri rica ederim alakasız konu diye silmeyin benim için çok önemli bir durum var). Gittim Rufus falan denedim O'da olmadı kabloları kontrol ettim bir şey yok.

Taktığınız SSD'de sistem yüklü ise açtığınızda bilgisayarı o sistem üzerinden açmıştır. Çıkardığınızda ise zaten takılı olan diskinizi görmemiş olabilir buna BIOS'tan bakabilirsiniz. Ancak bu saydıklarım monitöre ekran gelmemesi olayını karşılamıyor. Bilgisayarınız açılıyor ve fanlarınız vs. dönüyorsa ekrana görüntü gelmemesinin nedenleri farklıdır. En başta RAM bellekleri kontrol edin, SSD takarken eliniz değmiş olabilir. Çıkarıp takın, farklı slotları deneyin. Ekran kartınız var ise VGA ve HDMI kablolarını kontrol edin. Monitörde sinyal yok hatası varsa monitör düğmelerinden hangi kaynakta olduğunuzu kontrol edin. Yani bu işin çok nedeni var hocam, biraz daha ayrıntı verirseniz fena olmaz.

Taktığınız SSD'de sistem yüklü ise açtığınızda bilgisayarı o sistem üzerinden açmıştır. Çıkardığınızda ise zaten takılı olan diskinizi görmemiş olabilir buna BIOS'tan bakabilirsiniz. Ancak bu saydıklarım monitöre ekran gelmemesi olayını karşılamıyor. Bilgisayarınız açılıyor ve fanlarınız vs. dönüyorsa ekrana görüntü gelmemesinin nedenleri farklıdır. En başta RAM bellekleri kontrol edin, SSD takarken eliniz değmiş olabilir. Çıkarıp takın, farklı slotları deneyin. Ekran kartınız var ise VGA ve HDMI kablolarını kontrol edin. Monitörde sinyal yok hatası varsa monitör düğmelerinden hangi kaynakta olduğunuzu kontrol edin. Yani bu işin çok nedeni var hocam, biraz daha ayrıntı verirseniz fena olmaz.

1. Fanlar çalışıyor
2. Monitör çalışıyor fakat siyah ekran (Mouse, klavye çalışmıyor)
3. RAM'leri takıp çıkardım fakat yine bir şey olmadı halen siyah ekran
4. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler şimdi gidip deneyeceğim

Aklıma ilk gelenler RAM'leri değiştirin ve BIOS pilini çıkarıp takın. Muhtemelen düzelir.

Değiştir derken tak çıkar mı yapayım yoksa direkt başka RAM mi takayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Fanlar çalışıyor
2. Monitör çalışıyor fakat siyah ekran (Mouse, klavye çalışmıyor)
3. RAM'leri takıp çıkardım fakat yine bir şey olmadı halen siyah ekran
4. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler şimdi gidip deneyeceğim

Değiştir derken tak çıkar mı yapayım yoksa direkt başka RAM mi takayım?

Slotlarını değiştirin, iki tane ise tek RAM ile deneyin. Monitör siyah ekran diyorsunuz, ekranda sinyal yok yazmıyor mu? Tamamen siyah ekran olması direk monitör sorununa delalet. Monitöre elektrik geldiğine dair bir ibare var mı? Kasadan monitöre gelen tüm kabloları iyice kontrol ettiniz mi?

Slotlarını değiştirin, iki tane ise tek RAM ile deneyin. Monitör siyah ekran diyorsunuz, ekranda sinyal yok yazmıyor mu? Tamamen siyah ekran olması direk monitör sorununa delalet. Monitöre elektrik geldiğine dair bir ibare var mı? Kasadan monitöre gelen tüm kabloları iyice kontrol ettiniz mi?

1. Bir video buldum onu deneyeceğim olmazsa senin önerini deneyeceğim.
2. Monitör çalışıyor tam siyah değil griye yakın ışığı yanıyor
3. Kasadan monitöre giden tüm kabloları kontrol ettim.
4. Sinyal yok yazmıyor.

Yine olmadı senin dediklerini de yaptım olmadı videoyada baktım olmadı. Discord'un varsa yazabilir misin?

Son düzenleme:
1. Bir video buldum onu deneyeceğim olmazsa senin önerini deneyeceğim.
2. Monitör çalışıyor tam siyah değil griye yakın ışığı yanıyor
3. Kasadan monitöre giden tüm kabloları kontrol ettim.
4. Sinyal yok yazmıyor.

Yine olmadı senin dediklerini de yaptım olmadı videoya da baktım olmadı. Discord'un varsa yazabilir misin?
Özel iletişim vermek ne yazık ki forumda yasak hocam, ancak yine söylüyorum sorununuz monitör gibi geldi zira ekranda bir yazının olmaması beni bu sonuca itti. Mümkünse farklı monitör ile deneyin yada kasayı HDMI ile TV ye bağlayın bakalım görüntü alabilecek misiniz.

@Yener K. Abi vaktin olunca konuya göz atabilir misin?

Özel iletişim vermek ne yazık ki forumda yasak hocam, ancak yine söylüyorum sorununuz monitör gibi geldi zira ekranda bir yazının olmaması beni bu sonuca itti. Mümkünse farklı monitör ile deneyin yada kasayı HDMI ile TV ye bağlayın bakalım görüntü alabilecek misiniz.

@Yener K. Abi vaktin olunca konuya göz atabilir misin?
Yok hocam yine olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam sistem bileşenleri neydi? Tek RAM ile de denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı