HDD dönüştürücülü güç kablosu takılınca bipliyor ve çalışmıyor

efeknfidn

Decapat
PSU da 1 tane SATA Power kablosu var diye dönüştürücü aldım ve HDD'ye dönüştürücülü olanı taktım. İlk gün bir sıkıntı olmadı ama 2.ci gün hard diskten bip sesleri gelmeye başladı ve çalışmadı. Ben HDD bozuldu sandım ama PSU'dan gelen dönüştürülmemiş olan SATA Power kablosunu SSD'den çıkarıp HDD'ye takınca HDD düzgün çalışmaya başladı. Fakat o kabloyu SSD'ye takıyorum. Sorun dönüştürücü deydi. Şu an HDD'yi takmıyorum SSD'yi takıyorum sadece. Sizce dönüştürücü mü sorunlu yoksa ben mi yanlış taktım?

Dosya Ekleri

• 16324242198124250524932971205706.jpg
    16324242198124250524932971205706.jpg
    201 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Molex to SATA dönüştürücüler, çok sağlıklı değiller:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Molexleri tam takamayınca problem oluşabiliyor (boot edememe) ama ilk gün çalışıp ikinci gün çalışmaması; kalitesizlikle mi ilgili, yoksa ikinci gün sıcaklığa bağlı gevşeme(?) sonucuyla çıkma mıdır, bilemiyorum. Dediğim gibi, çok sağlıklı bir şey değil.

Son düzenleme:
Bunların soketleden çıkan kablolarda genelde temassızlık oluşur. Önerim kabloyu kıvırın.

Molex to SATA dönüştürücüler, çok sağlıklı değiller:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Molex'leri tam takamayınca problem oluşabiliyor (boot edememe) ama ilk gün çalışıp ikinci gün çalışmaması; kalitesizlikle mi ilgili, yoksa ikinci gün sıcaklığa bağlı gevşeme(?) sonucuyla çıkma mıdır, bilemiyorum. Dediğim gibi, çok sağlıklı bir şey değil.

PSU da 2 tane SATA Power varmış 😅 teşekkürler.

Geri
Yukarı