HDD dolu olmamasına rağmen dolu gözüküyor

Renfrii

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar D diskim 465 GB'lık bir HDD sorunum şu diskim dolu olmadığı halde 1 GB boş alan gözüküyor fakat içine girip bütün dosyaları seçip özellikler dediğimde 186 GB çıkıyor. Geriye kalan 279 GB ı kullanamıyorum biraz baktım ve virüs olabileceğini gördüm. Kaspersky ile tam tarama yaptım bir sonuç alamadım sizce başka neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasöre girdikten sonra yukarıda "Görünüm" yazar orada "Gizli dosyaları göster" gibi bir yer çıkar, onu işaretleyin daha dosya çıkabilir. Yukarıda arkadaşın dediği gibi "prefetch" de temizleyebilirsiniz.

Arama çubuğuna geri yükleme noktası yazın. Oradan dolu gözüken diskinizi seçip yapılandıra tıklayın ardından birikmiş geri yükleme noktalarını silebilirsiniz. Size bayağı bir yer açar.

Gizli dosyaları açtım fakat değişen bir şey olmadı.

Temp, %temp% klasörlerini temizleyin. Kalıntı kalmış olabilir. Ayrıca gizli dosyaları açıp kontrol edin derim. Bir de treesize ile neler yer kaplıyor bakar mısınız? Mesela gizli dosyalar dahil seçip boyuta baktığımda 46 GB iken treesize ile bakınca 50 GB kullanılıyor.

Dediğiniz programdan baktım ve bir şey çok yer kaplıyor bu önemli bir şey mi yoksa silmem mi gerek sanırım geri yükleme noktası .
Adsız.png

Hayır geri yükleme noktası anladığım kadarıyla.Eki Görüntüle 1550876

Şuradan silin o zaman. Konuda başka bir arkadaş daha atmış zaten.

Burada bir geri yükleme noktası gözükmüyor hepsi kapalı.

asdasdasdasdasdasdadsa.png

Windows'u güvenli mod da açıp direkt klasörü sildim umarım bir sıkıntı çıkmaz :D

Geri
Yukarı