Çözüldü HDD Dosya Sistemi RAW Oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Arkadaşlar teşekkür ederim yardımlarınız için... Çözümü şöyle buldum SATA girişini 2'den 3'e bağladım ve sorunsuz bir şekilde çalıştı...
Arkadaşlar, bilgisayarı açtığımda HDD dosya sistemim RAW olmuş ve içinde hiçbir veri gözükmüyor. Yaklaşık 1.5 TB veri vardı. Bunu kurtarmanın bir yolu var mı?

Çözümü macOS olan bir cihazda dosyaları aldım. 1 gün uğraştım aklıma macOS bilgisayarım geldi. Bir de ona takayım dedim. Baktım okudu. Muhtemelen RAW sistemini macOS tanımadığı için içine direk eriştim kopyaladım.

Arkadaşlar teşekkür ederim yardımlarınız için... Çözümü şöyle buldum SATA girişini 2'den 3'e bağladım ve sorunsuz bir şekilde çalıştı...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bildiğim 2 yöntem var verileri silmeden kurtarmak için. Ben yaptığımda işe yaramıştı.
1. yöntem:

Cmd yi yönetici olarak çalıştır

chkdsk /f (buraya diskinizin sürücü harfini yazın, parantezler olmadan örneğin "chkdsk /f C:")

Yazdıktan sonra enter tuşuna basıp onarımın bitmesini bekleyin, onarım bitince kontrol edin.

2. yöntem:

EaseUS Data Recovery programı ile dosyalarınıza erişebilirsiniz.

Programı indirip açın, RAW olarak değişen diski seçin dosyaları ve verileri bulması için tara tuşuna basıp taramanın bitmesini bekleyin.

Tarama bitince dosyalarınız (gizli dosyalar da dahil) gözükecektir.

Oradan verilerinizi kurtardıktan sonra HDD'yi biçimlendirebilirsin.

Sorunun çözülürse yanıtı çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

Geri
Yukarı