HDD RAW oldu

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutları dikkatli okuyun. Doğru diski seçtiğinizden emin olun yoksa elinizdeki diski silebilirsiniz. Lütfen dikkatle işlemi yapın.
Kod:
diskpart
DISKPART>list disk (Sistemdeki disklerinizi gösterecek komuttur .USB diskinizin kaç numaralı disk olduğunu buradan görebilir ve alttaki select disk komutunu buna göre yazabilirsiniz.
DISKPART>select disk 1 (USB diskinizin kaç numaralı disk olduğunu yukarıda komut ile görebilirsiniz ben örnek olarak 1 yazdım)
DISKPART>clean
DISKPART>create partition primary
DISKPART>select partition 1
DISKPART>active
DISKPART>format fs=fat32        HARD DİSK İSE fs=ntfs           
DISKPART>assign
DISKPART>exit
1590423949602.png

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutları dikkatli okuyun. Doğru diski seçtiğinizden emin olun yoksa elinizdeki diski silebilirsiniz. Lütfen dikkatle işlemi yapın.
Kod:
diskpart.
DISKPART>list disk (Sistemdeki disklerinizi gösterecek komuttur .USB diskinizin kaç numaralı disk olduğunu buradan görebilir ve alttaki select disk komutunu buna göre yazabilirsiniz.
DISKPART>select disk 1 (USB diskinizin kaç numaralı disk olduğunu yukarıda komut ile görebilirsiniz ben örnek olarak 1 yazdım)
DISKPART>clean.
DISKPART>create partition primary.
DISKPART>select partition 1.
DISKPART>active.
DISKPART>format fs=fat32 HARD DİSK İSE fs=ntfs
DISKPART>assign.
DISKPART>exit

Hocam format kısmına geldiğimizde 0 percent complated yazdı kaldı.

Bakın size dikkatli bir şekilde okuyun diyorum siz ise gidip bilgisayar hard diskini silmeye çalışıyorsunuz. RAW olan disk 232 GB olan disk ise select disk 1 yazıcaksın. Bu işlemin diski sildiğini bilmeni isterim.

Hocam yargısız infaz yapmayalım. Disk 1 290 GB ve benim HDD disk 0 var bir de oda 931 GB o PC'nin içindeki yani doğru olanı seçtim.

Hocam yargısız infaz yapmayalım. Disk 1 290 GB ve benim HDD disk 0 var bir de oda 931 GB o PC'nin içindeki yani doğru olanı seçtim.
😀 Özür diliyorum konudaki diğer arkadaşın resmiyle karıştırmışım. Eğer doğru diski seçtiysen format kısmına geldiysen tamamdır. İşlem biraz uzun sürebilir.

Dostum benim mevzu bitsin sonra yardım istersin. Konuyu işgal etmenin anlamı yok.
😀 Özür diliyorum konudaki diğer arkadaşın resmiyle karıştırmışım. Eğer doğru diski seçtiysen format kısmına geldiysen tamamdır. İşlem biraz uzun sürebilir.

Hocam bekleyeceğimizden emin misiniz complated falan yazıyor böyle kaldı.
@BlackBurn
hocam şimdi 1 percent complated olsu nereye kadar gidecek bu?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,3 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Dediğim gibi uzun sürüyor. Bu işlemi bozulan belleklerde uyguluyorum. Onlarda bile uzun sürüyor. Seninki bir hard disk uzun sürebilir. 100 percent (%100) olana kadar beklemen gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı