HDD Dosyaları Göstermiyor

fankitonki

Kilopat
Diskimi bilgisayarıma taktım ve dosyaları attım. Sonra farklı bir bilgisayara taktım ve orada baktığımda dolu olması gereken disk boş gözüküyordu. Geri kendi bilgisayarıma taktığımda disk dolu gözüküyor ama klasörler gözükmüyordu. Klasör seçenekleri altından korunan dosyaları göster seçili ama hala kendi dosyalarımı göremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunu yaşamadım daha önce ama farklı sitelerde bununla ilgili çözümler var
1. Çözüm :
Klasör seçeneklerinden "Korunan işletim sistemi klasörleri" seçeneğini devredışı bırakın. Ayrıca "Gizli dosyaları göster" seçeneği aktif kalsın.

2. Çözüm :
Başlat > Çalıştır > cmd
Açılan komut istemine C:attrib -h -r -s /s /d *.* yaz ve enter bas
(Örnek olarak C: yazdım ben bu değişebilir)

Bunları dene olmazsa başka çözüm yolları bakarız 🙂

Diskimi bilgisayarıma taktım ve dosyaları attım. Sonra farklı bir bilgisayara taktım ve orada baktığımda dolu olması gereken disk boş gözüküyordu. Geri kendi bilgisayarıma taktığımda disk dolu gözüküyor ama klasörler gözükmüyordu. Klasör seçenekleri altından korunan dosyaları göster seçili ama hala kendi dosyalarımı göremiyorum.
Takmış olduğunuz diğer pc'deki oturumunu kısıtlı kullanıcı yada bu bir şirket bilgisayarı ise kendi diskinizi göstermeyebilir, kullanıcı kısıtlaması vardır.
Bunu ben şöyle aşıyorum, takılı disk boş görünüyorken orada yeni klasör açın sonra kendi pcinde diskin içindekileri o yeni klasöre taşı , tekrar diğer pc ye tak dosyalarını göreceksin. 🤓

Bu sorunu yaşamadım daha önce ama farklı sitelerde bununla ilgili çözümler var
1. Çözüm :
Klasör seçeneklerinden "Korunan işletim sistemi klasörleri" seçeneğini devredışı bırakın. Ayrıca "Gizli dosyaları göster" seçeneği aktif kalsın.

2. Çözüm :
Başlat > Çalıştır > cmd
Açılan komut istemine C:attrib -h -r -s /s /d *.* yaz ve enter bas
(Örnek olarak C: yazdım ben bu değişebilir)

Bunları dene olmazsa başka çözüm yolları bakarız 🙂
Bunları yaptım herhangi bir şey değişmedi. Sadece bir kaç dosya çıktı ama benim dosyalarım değil.
Takmış olduğunuz diğer pc'deki oturumunu kısıtlı kullanıcı yada bu bir şirket bilgisayarı ise kendi diskinizi göstermeyebilir, kullanıcı kısıtlaması vardır.
Bunu ben şöyle aşıyorum, takılı disk boş görünüyorken orada yeni klasör açın sonra kendi pcinde diskin içindekileri o yeni klasöre taşı , tekrar diğer pc ye tak dosyalarını göreceksin. 🤓
Kendi bilgisayarımda dosyaları göremiyorum. Ayrıca bu dosyları gözükmeyen disk iki parça. Diğer kısımda Windows 10 var işletim sistemi. Dosyların gözükmediği yerin dosya formatı exfat. Linux kurup denedim ama orda da görmedi.

Bunları yaptım herhangi bir şey değişmedi. Sadece bir kaç dosya çıktı ama benim dosyalarım değil.

Kendi bilgisayarımda dosyaları göremiyorum. Ayrıca bu dosyları gözükmeyen disk iki parça. Diğer kısımda Windows 10 var işletim sistemi. Dosyların gözükmediği yerin dosya formatı exfat. Linux kurup denedim ama orda da görmedi.
Windows Linux hala tanımamakta ısrar ediyor, bence kullandığınız dosya yada diski önce win 10 içinde biçimlendirin yada aynı şeyi bir küçük flaş bellek ile deneyin bir değişim olacak mı? bir bakın. En azından hdd yi biçimlendirmeden ön izleme yapmış olursunuz. (=

R-Studio veri kurtarma yazılımıyla veri kurtarma işlemi yaptım. Bi çok şeyi denedim olmadı. Biraz uzun sürüyor işlem olarak ama veri kaybetmeden geri aldım. Hala niye böyle bir sıkıntı yaşadığımı anlamış değilim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı