HDD Düşük Okuma - Yazma Değerleri

SemihÇam

Hectopat
6 Yıldır kullanmakta olduğum harddiskim artık aşırı derecede yavaşladı HDD Tune prgramı ile bir tarama yaptım ve bir tane bad sector buldu ayrıca healt bölümünde current pending sector warrnig olarak gözüküyor (sonuçları buraya atıyorum zaten bakabilirsiniz).
Şimdi 2 tane sorum var
1- Ben bu harddiski bir nebze de olsa hızlandırabilir miyim?
2- Eğer bad sector olan bölümü onarırsam okuma yazma değerlerinde bir yükselme olur mu?

es.png

hdd.png

Bad sector varsa hayır gelmez ki bu sonuç ''Quick Scan'' ile elde edilmiş, yanlış görmüyorsam.

Quick Scan'ın tickini kaldırın, bir de öyle health testi yapın, sonuçları paylaşın.

Bana kalırsa en kısa zamanda SSD'ye geçmeniz daha yararlı olacaktır.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu işareti kaldırmanız gerekiyor.

Bad sector varsa hayır gelmez ki bu sonuç ''Quick Scan'' ile elde edilmiş, yanlış görmüyorsam.

Quick Scan'ın tickini kaldırın, bir de öyle health testi yapın, sonuçları paylaşın.

Eki Görüntüle 629578

resimdeki tarama normal yapıldı zaten ss alırken işaretledim onu normalde tarama yapılırken hızlı tarama yapmadım yani

Eki Görüntüle 629578

Quick scan yaptığımda her şey normal gözüküyor normal taramada sadece 1 tane gözüküyor

Bad Sector düzeltmek boş bir çaba olacaktır, tik kaldırdıysanız bile hata mevcut.

Bad Sector ileride yayılıp HDD'yi kullanılamaz hale getirecektir, en kısa zamanda bilgilerinizi yedekleyip başka bir HDD ya da SSD'ye geçmeniz gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı