HDD FPS düşmesi yapar mı?

isimsizjoker

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hiç uzatmadan konuya başlıyayım biliyorsunuzdurki ülkede SSD fiyatları çok uçuk. Bende HDD almaya karar verdim. Hem 1 TB hem de ucuza gelecek WD Blue Seagate gibi markaları tercih edecektim. Dün bir video gördüm ve şüphelendim PUBG'de FPS 30 28 ve 2'ye düşüyordu. Çok FPS düşmesi giriyordu ben Control Wolfenstein gibi oyunları oynayacağım. Acaba FPS düşmesi girer mi? Kaç MB okuma yazma hızlı bir HDD alayım veya öneriniz varsa atarsınız, 2.5 SATA 3 olması gerek. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

220 GB'lik bir SSD'm var. Ona Windows'u kuracağım. 1 TB HDD alıp oyunları kurmayı düşünüyorum.

Eğer oyunlar çok render istiyorsa ani fps düşüşleri söz konusu olabilir.
Yüksek okuma yazma hızlı olan 1 tb lik almayı düşünüyorum ağır oyunlar oynıyacağım ama dediğim gibi ssd de çok pahalı acaba doom eternal da drop yaparmı
Rekabetçi oyunlarda drop kaçınılmaz ben Windows + rekabetçi oyunlar (PUBG Fortnite gibi) SSD de tek oyunculu senaryolu yapımları diske kuruyorum.

Valorant SSD'mde kurulu Online'ları SSD'ye.
Atacağım ara sıra SSD de bile FPS düşmesi yiyorum Valorant'ta bir anda 2 FPS'ye düşerse mesela Eternal oynarken o sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı