HDD FPS düşüşüne sebep olur mu?

437935

Hectopat
Makaleler
1
Counter-Strike: Global offensive oynuyorum fakat ara sıra çok kısa süren droplar, takılmalar giriyor. E bu da beni rahatsız ediyor. Oyun şu ana kadar 8 yıllık 5400 RPM bir HDD'ye kurulu idi. Bunu HDD'den silip SSD'ye yüklesem bu takılma ve droplara çözüm getirebilir miyim? Sistemimle alakalı bir sorun yok, RAM de yeterli (8 GB).

(Admin FPS düşüşü olarak değiştirmiş, ben drop yazmıştım.)

Olabilir disk doluluğunun kırmızıda olmamasına dikkat et

1626015346759.png

:D.

Diğer hiçbir oyunda bir sıkıntı yok, bir Valorant'ta dokular yüklenmiyor ve FPS çok düşük, o da optimizasyondan zaten.

Bende de sistemim iyi sayılabilecek bir sistem olmasına rağmen PUBG'de ve GTA V de dokular geç yükleniyordu SSD aldıktan sonra sorun ortadan kalktı.

Eski bir 5400 RPM HDD kullanıyordum ve CS1.6 oynarken bile FPS düşmesi oluyordu. SSD alınca düzeldi. Sizin HDD yeniyse ve 7200 RPM ise büyük ihtimal sorun HDD'de değildir.

Bir konuda sormuştum size güç seçeneklerindeki bir ayar hakkında. Oradakini yapınca sıcaklıklar maksimum 80-85 gördü (CPU) bunun da frekans düşürme sıcaklığı olacağını düşünmüyorum.

Dual 1600 MHz.
İşlemcin ne? PROCHOT eşiği sandığından farklıdır. 85 olduğunu da kaç kez gördüm sizin ki de 85 olabilir.

HDD'den olma ihtimali bana bir tık uzak geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı