HDD Gözükmüyor

HDD ye dokunduğumda titriyor yani çalışıyor kablolamayı kontrol ettim sıkıntı yok gibi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pc hdd yi görmüyorsa aklıma iki seçenek geliyor, ya hdd kasaya bağlanırken tam entegre edilememiştir ya da bios ayarlarında başlatma seçeneklerinde hdd ye öncelik verilmemiştir.

Bu arada hdd bölümünü ayrı kullanıyorsun sonradan fark ettim görseli o yüzden bios ayarlarını boş ver. Windows ayarlarında disk biçimlendirme olmalı o bölüm de diski görebiliyor musunuz?
Pc hdd yi görmüyorsa aklıma iki seçenek geliyor, ya hdd kasaya bağlanırken tam entegre edilememiştir ya da bios ayarlarında başlatma seçeneklerinde hdd ye öncelik verilmemiştir.

Aygıtı kaldırıp tekrar etkinleştirilmeyi dener misin?

Kendi C diskiniz için kullandığınız SATA ve güç kaynağını bu HDD'ye takıp dener misin? Benzer sorun başıma geldi, SATA kablosu değiştirdim zaman o HDD gözüküyor idi, eski kablo sanırım kırıldı.

Eğer BIOS'ta görmediğinden eminseniz, HDD'yi başka bir SATA girişine bağlayın ve BIOS ayarlarınızı sıfırlayın. BIOS'ta görmeden Disk Yönetiminde de Aygıt Yöneticisinde de görünmez ve herhangi bir bölüm oluşturamazsınız.
Önceliğimiz BIOS'ta görünmesi.
Benim fikrim BIOS görüyor ki "Aygıt Yöneticisi" diski görüp tanımlamış.
Şu ekranda;
400464

Diskpart'ta List Volume yerine list disk yazın.
Ayrıca 3. parti bir HDD yazılımıyla(MiniTool Partition) da kontrol edin.

Eğer BIOS'ta görmediğinden eminseniz, HDD'yi başka bir SATA girişine bağlayın ve BIOS ayarlarınızı sıfırlayın. BIOS'ta görmeden Disk Yönetiminde de Aygıt Yöneticisinde de görünmez ve herhangi bir bölüm oluşturamazsınız.
Önceliğimiz BIOS'ta görünmesi.
Benim fikrim BIOS görüyor ki "Aygıt Yöneticisi" diski görüp tanımlamış.
Şu ekranda;
Eki Görüntüle 400464
Diskpart'ta List Volume yerine list disk yazın.
Bu yöntem ile format atılabilir ise kesinlikle sorun çözülür.

Ama eğer gözükmez ise benim dediğimi dene, 1. HDD'nin kablolarını 2. HDD'ye tak. BIOS'ta görmesi gerek.

İçinde OS olmadığı için başlamaz, POST ekranında hata verir ama önemli olan HDD'yi algılayabilmesi.

o ekranda zaten gözükmüyor
biosta boot options da gözüküyor ama bootlama sırasını belli ettiğimiz yerde gözükmüyor
soylediğiniz programdada gözükmüyor ama rapid depolama teknolojisi yeni bir sata driver algıladı dedi bilgisayar açıkken güç kablosunu çıkarıp taktıgımda
denedim ve birşey değiştirmedi
Bu yöntem ile format atılabilir ise kesinlikle sorun çözülür.

Ama eğer gözükmez ise benim dediğimi dene, 1. HDD'nin kablolarını 2. HDD'ye tak. BIOS'ta görmesi gerek.

İçinde OS olmadığı için başlamaz, POST ekranında hata verir ama önemli olan HDD'yi algılayabilmesi.

Dosya Ekleri

• disk.png
    disk.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı