HDD hız sorunu

Eren5157

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikler merhaba arkadaşlar. Sistemimi en alta yazacağım driverlarımın hepsi güncel, Windows 10 kullanıyorum. Belki sorun Windows 10'dadır diye düşünerek sıfırlama yaptım. Sorun yine aynı. PC'yi aç kendine gelmesini bekle her şeyin ondan sonra benchmark yap 160 MB/s sonra bir dahaki PC açışında 100 MB/s bir dahaki açışta yine 160 MB/s bir dahakinde 115 MB/s. Reset atmadan değişmiyor hızı. Bir kere 80 MB/s görmüştüm. Bunun nedeni ne olabilir tahminen ? Bu arada sorun harddisktendir diye yeni harddisk aldım WD Blue ama o da aynısını yaptı değiştirdim Seagate Barracuda aldım. 2 tane 1 TB Barracuda var elimde. Kablolarını da değiştirdim sıfır sata 3 kabloları taktım portları değiştirdim yine aynı...(Arkadaşımda i5'li daha kötü bir PC var onun da harddiski benimkiyle aynı Seagate Barracuta 1 TBİ onunki aynı testte 200 MB/s)

• CPU: İ7 4790k
  • Anakart: MSI Z97 Gaming 5
  • Ekran Kartı: Msı GTX 1070 Gaming X OC
  • RAM: 16 GB Corshair Pro Vengance DDR3 1600 MHz
  • SSD: Sandisk 120 GB Extreme II
  • HDD: 2x 1 TB Seagate Barracuda 7200 RPM 64 MB Cache
  • PSU: 850 W Bronze

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı