HDD iade kabul edilmiyor

UğurKarabelli

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Daha fazla  
Merhabalar. Chia mining için aldığım 4x4 TB HDD'lerin iadesini yapacaktım. Ama firma bana kargolama özensiz bahanesiyle ürünlerimi kabul etmedi. Çiçelsepetinden alınma ürünler. Ürünler hala poşetinde ama poşetlerde küçük deformeler mevcut. Ki bunlar benim sıkı sağlam poşetleyip sarmamdan kaynaklı. Bu sorun oluşturabilir mi? Ve firmanın benim ürünlerimi daha incelemeye almadan kargodan iade etmesinin haklı yanı var mı acaba?

Şu anda tekrar talep oluşturdum ve iade göndereceğim. Olmazsa eğer mahkeme heyetine başvuracağım. Deformeler resimlerde mevcut. İş yeri sahibimde bana" HDD'ler poşette kutusuz gelir. Açsan dahi iade almak zorundalar. Poşet için bir durum belirtilmemiş" dedi ki adam senelerin kafecisi çok ürün alımış iade ile uğraşmışlığı var. Resimlerin her biri farklı poşetlerin.

20210623_143455.jpg

20210623_143421.jpg

20210623_143342.jpg

Merhabalar. Chia mining için aldığım 4x4 TB HDD'lerin iadesini yapacaktım. Ama firma bana kargolama özensiz bahanesiyle ürünlerimi kabul etmedi. Çiçelsepetinden alınma ürünler. Ürünler hala poşetinde ama poşetlerde küçük deformeler mevcut. Ki bunlar benim sıkı sağlam poşetleyip sarmamdan kaynaklı. Bu sorun oluşturabilir mi? Ve firmanın benim ürünlerimi daha incelemeye almadan kargodan iade etmesinin haklı yanı var mı acaba?

Şu anda tekrar talep oluşturdum ve iade göndereceğim. Olmazsa eğer mahkeme heyetine başvuracağım. Deformeler resimlerde mevcut. İş yeri sahibimde bana" HDD'ler poşette kutusuz gelir. Açsan dahi iade almak zorundalar. Poşet için bir durum belirtilmemiş" dedi ki adam senelerin kafecisi çok ürün alımış iade ile uğraşmışlığı var. Resimlerin her biri farklı poşetlerin.

Eki Görüntüle 1079621

Eki Görüntüle 1079622

Eki Görüntüle 1079623
Hocam çiçeksepetinde böyle vakalar görülmesi normal mi? Evet. Mahkemeye başvurun zaten eğer iade talep edilmezse.

Valla hocam çiçeksepetinin müşteri hizmetleri aşırı derecede yavaş. Arıyorum aciliyet bırakıyorum yok dönülmüyor tarafıma. Ne dese beğenirsiniz "beyfendi sık sık arayın ki hızlı dönüş sağlansın" esnaf dükkanı mı orası ? Ben daha almam çiçek sepetinden elektronik ürün. Hayır ürünümü kabul etmeme sebepleri asıl mevzu. Paketlemem gayet iyiydi. Ürünü kargodan kabul bile etmemişler. Kargo ödedim geri geldiği için birde. Bunun mantık izahı nerede ? İade tekrar vereceğim zaten yine kabul edilmezse THH.

14 Gün ne olursa olsun iade hakkımız var fakat kullanamıyoruz. Ne kadar sinir oluyorum bir bilseniz. Alışverişlerimde çok şükür büyük sıkıntılar yaşamadım fakat insanların böyle şeylerle uğraştırıyorlar ya çıldırmamak elde değil. Kusura bakmasın satıcı kimse fakat geri almamak için bir bahane olduğu aşikar.

Yeni konular

Geri
Yukarı