Kutusu açılmış ürün İade kabul edilmiyor

oversteer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Bir hafta önce aldığım Xbox Controller'ı memnun olmadığım için iade etmek istedim. Trendyol aracılığıyla Teknosa mağazasından almıştım. Teknosa ile de görüştüm Trendyol ile de görüştüm. Ürünün kutusu açılmış olduğu için iade almayacaklarını söyledi. Benim bu ürünü iade etme hakkım var mı? Üzerine gitmeli miyim?

Son düzenleme:
Merhaba,
Bir hafta önce aldığım Xbox Controller'ı memnun olmadığı için iade etmek istedim. Trendyol aracılığıyla Teknosa mağazasından almıştım. Teknosa ile de görüştüm Trendyol ile de görüştüm. Ürünün kutusu açılmış olduğu için iade almayacaklarını söyledi. Benim bu ürünü iade etme hakkım var mı? Üzerine gitmeli miyim?
Önerim tüketici hakem heyetine başvur

İnternetten aldığınız kutusu açılmış ve ya açılmamış bir ürünü iade edebilirsiniz 14 gün içinde.

Merhaba,
Bir hafta önce aldığım Xbox Controller'ı memnun olmadığı için iade etmek istedim. Trendyol aracılığıyla Teknosa mağazasından almıştım. Teknosa ile de görüştüm Trendyol ile de görüştüm. Ürünün kutusu açılmış olduğu için iade almayacaklarını söyledi. Benim bu ürünü iade etme hakkım var mı? Üzerine gitmeli miyim?
14 gün içinde yasal olarak iade hakkınız var ürün kişisel hijyen ürünü olmadığı için iade almaları gerekiyor. THH başvuru yapacağınızı, haklarınızı bildiğinizi ve sonuna kadar arayacağınızı belli edin. Forumlarda bu yaşadığınız durumu paylaşacağınızı da ekleyin. Şikayetvar sitesine de probleminizi anlatan bir yazı göndermenizi öneririm. Bunları yaptığınız halde iade konusunda hala sıkıntı çıkarırlar ise THH başvurunuzu yapın, bir kaç ay sürebilir fakat sonunda amacınıza ulaşırsınız. İş THH başvuru noktasına kadar gelirse diye de rehber niteliğinde bu konuyu bırakıyorum işinize yarayabilir.
Bu konuyu gördüğümde iyi oldu bende Teknosa'dan Xbox 9.nesil kol almayı düşünüyordum şuan başka satıcılara bakacağım.

Teknolojik ürünlerde kutusu açıldığında iade almama hakları var çünkü ürün ikinci ele düşüyor. O yüzden ben açarken zaman bandına zarar vermem.
Bu kutuda banda zarar vermeden açmam mümkün değildi maalesef. Ayrıca bu hak sadece mağazadan alınan ürünler için geçerli diye duymuştum.

Teknolojik ürünlerde kutusu açıldığında iade almama hakları var çünkü ürün ikinci ele düşüyor. O yüzden ben açarken zaman bandına zarar vermem.
Bazı ürünlerde İade alınan ürün distribütöre geri gönderildiğinde tekrardan kutulanıyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı