HDD ile mining yapmak

M.2 ya da normal SSD olsaydı çok daha iyi olacağından eminim.

Nasıl bir GPU belirli şeylere göre hash değeri ile yüksek kazanç sağlıyorsa bu depolama birimleri de IOPS değerlerine göre sahip olur diye düşünüyorum.

Bu durumda da HDD en sona düşüyor ve tavsiye etmiyorum.
Çünkü mekanik bir disk ve 24 saat aralıksız çalışması ömrünü çok çabuk doldurmasına sebep olur.

M.2 ya da normal SSD olsaydı çok daha iyi olacağından eminim.

Nasıl bir GPU belirli şeylere göre hash değeri ile yüksek kazanç sağlıyorsa bu depolama birimleri de IOPS değerlerine göre sahip olur diye düşünüyorum.

Bu durumda da HDD en sona düşüyor ve tavsiye etmiyorum.
Çünkü mekanik bir disk ve 24 saat aralıksız çalışması ömrünü çok çabuk doldurmasına sebep olur.
M2 disklerde boyutları ve yüksek performansları sebebi ile sıcaklık yaratacaklardır. M2 fiyatlarını düşününce üstelik donanım erken emekli olacaktır.

@onbasisancar her türlü bir kısım açık kalıyor maalesef.

Ancak Nand yongaların ömrü kesinlikle mekanik diske göre daha fazla olur.
Ancak iki şekilde de önermiyorum.

Bu yöntem fazla ise yarasa zaten insanlar ekran kartı yerine depolamaya abanırdı.
Aslında fikriniz güzel farklı bir bakış açısı. Donanımları amaç dışı kullanmak bu bakış açışına kör tıpa çakıyor maalesef.

Burstcoin gibi bir coine bakıyorsanız depolama biriminin performansı ekstra kazanç sağlamıyor. Ve düzgün bir kazanç sağlamak için 1-2TB yeterli olmaz. Ayrıca bu tür miningde 7/24 operasyon için tasarlanmış server harddiskleri öneriliyor. Tahminimce 300TB'lık bir sistem ile aylık maksimum 300-350TL elde edersiniz. Tabi bu elektrik faturasını eklemeden.

Son düzenleme:
Burstcoin gibi bir coine bakıyorsanız depolama biriminin performansı ekstra kazanç sağlamıyor. Ve düzgün bir kazanç sağlamak için 1-2TB yeterli olmaz. Ayrıca bu tür miningde 7/24 operasyon için tasarlanmış server harddiskleri öneriliyor. Tahminimce 300TB'lık bir sistem ile aylık maksimum 300-350TL elde edersiniz. Tabi bu elektrik faturasını eklemeden.

Hocam 5 RX580 4 GB ne kadar kazanç sağlar.

Harddisk ile ne alakası var bunun?
Şu anki piyasaya göre aylık yaklaşık 300TL. Tabi bu 7/24 çalıştırdığınızı varsayarak ve elektrik faturasını veya diğer masrafları eklemeden.

Yeni konular

Geri
Yukarı