HDD kafa atma sorunu

Nursami

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir harddisk var elimde takınca tak tak sesi geliyor, muhtemelen kafa atmadır. Bunu çalıştırmanın bir yöntemi var mı? Yoksa tamamen bozulmuş mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir harddisk var elimde takınca tak tak sesi geliyor, muhtemelen kafa atmadır. Bunu çalıştırmanın bir yöntemi var mı? Yoksa tamamen bozulmuş mudur?
Bir bilgisayarcıya veya veri kurtarma servisine götürün. Kafayı değiştirebilirler. Bilgisayar hiç görmüyorsa eğer daha fazla çalıştırmayın disk zarar görürse verileri kaybedebilirsiniz.

Hocam, bu sorunun kesin bir çözümü yok. Bence, yeni bir HDD alın.

İçi boş zaten harddiskin içinde veri yok zaten ben de içine windows kurmak için aldım. Aldığım adam sorunsuz çalıştığını söyledi. Muhtemelen kargodayken zarar gördü. Buzdolabına koymam işe yarayabilir mi acaba?

Böyle bir yöntem duymadım. Dediğiniz gibi, kargoda hasar görmüş olabilir.

İçi boş zaten harddiskin içinde veri yok zaten ben de içine windows kurmak için aldım. Aldığım adam sorunsuz çalıştığını söyledi. Muhtemelen kargodayken zarar gördü. Buzdolabına koymam işe yarayabilir mi acaba?
Aldığınızda bozuksa iade edin neden burada zaman kaybediyorsunuz ki? Buzdolabına koymanız da bir işe yaramaz dediğiniz gibi kafa bozuksa veya kırıksa.

Hocam, bu sorunun kesin bir çözümü yok. Bence, yeni bir HDD alın.
Bencede en iyisi yeni bir hard disk almak
Eskisini içinde önemli şeyler varsa hdd çalışiyorken bence yedek al benim hard disktede ayni sorun vardi kullanmaya devam ettin 2 hafta sonra oyunlardaki bütün ilerlemem ve pek fazla olmasada bir kaç aile fotom gitti

Yeni konular

Geri
Yukarı