HDD kafa vurma hatası

ReyDelInfierno

Kilopat
Daha fazla  
Yakın bir süre önce 2 adet 2. el HDD aldım ve kafa vurma hatası yaşadım. Bu olay üstüne 1 adet sıfır HDD aldım ancak onda da aynı sorunu yaşayıp iade ettim. Birkaç gün önce de vatandan bir adet 1 TB HDD aldım ve az önce HDD'den ses geldi ve HDD kendini yeniden başlattı acaba HDD'leri bozan bir sorun mu var? Yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca bu HDD'ye sorun aynı anda birden fazla yükleme işlemi başlatırken oldu.

Yakın bir süre önce 2 adet 2. el HDD aldım ve kafa vurma hatası yaşadım. Bu olay üstüne 1 adet sıfır HDD aldım ancak onda da aynı sorunu yaşayıp iade ettim. Birkaç gün önce de vatandan bir adet 1 TB HDD aldım ve az önce HDD'den ses geldi ve HDD kendini yeniden başlattı acaba HDD'leri bozan bir sorun mu var? Yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca bu HDD'ye sorun aynı anda birden fazla yükleme işlemi başlatırken oldu.
SATA güç bağlantısı üzerinde 3.3V olmayan bir bağlantı kullanın. (Varsa elinizdeMolex to Sata kullanın yani.) Bir diğer durum da SATA kablosunun (Anakart-Sabit disk arası) kopmuş olma ihtimali. Muhtemelen diğer diskinde de problem yok. Kafa atması demek, her dönüşte vurma sesinin gelmesi demek. 3 diskin de aynı anda kafa atmasını sağlamak, zannetmiyorum yani. Varsa başka PSU ile de denemeni şiddetle öneririm.

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2022.03.11 - 11.17.04.99.png
    Desktop Screenshot 2022.03.11 - 11.17.04.99.png
    160,5 KB · Görüntüleme: 34

Geri
Yukarı