HDD kalan ömrünü tahmin etmek

HD Tune ile error scan testi yapıyorum bir saat on üç dakikadır daha yarısına gelmedi. Bu arada bilgisayarım üç yıllık bir hard disk için üç yıl çok mu fazla?

@GoodBye^^ arkadaşın dediği gibi elektrik kesintileri HDD'yi fena etkiliyor.
Test ilerliyorsa ve kırmızılık yoksa sorun yoktur, test devam etsin.
Genelde sıkıntılı HDD'ler o testi pek düzgün yapamıyorlar da. Yanıt vermeme falan yaşıyorlar.

Hatalı olsa bu HDD gibi olur:
adsiz-png.566788

Son düzenleme:
Depolamayı dolduruyor musunuz? 1TB ihtiyacınız yoksa daha hızlı düşük boyutlu M.2 SSD önercektim.

Ha anladım bilgisayarımda her halükarda GTA V ve Rainbow Six Siege bulunuyor yani 200 GB kafadan gitti.
@GoodBye^^ arkadaşın dediği gibi elektrik kesintileri HDD'yi fena etkiliyor.
Test ilerliyorsa ve kırmızılık yoksa sorun yoktur, test devam etsin.
Genelde sıkıntılı HDD'ler o testi pek düzgün yapamıyorlar da. Yanıt vermeme falan yaşıyorlar.

Şu anda 345 GB test edildi ve iki adet kırmızılık var.

Ha anladım bilgisayarımda her halükarda GTA V ve Rainbow Six Siege bulunuyor yani 200 GB kafadan gitti.

Şu anda 345 GB test edildi ve iki adet kırmızılık var.

HDD sıkıntılı ☹, oyunlarını SSD alınca yeniden indirmek yerine kopyala yapıştır. Eğer Steam kullanıyorsan da oyunları yedekleye basıp SSD'ye yedeklersen yeniden indirmeye gerek kalmıyor.😀
Bunu o zaman halledersin, şimdi bu durumda kullanabilirsin biraz ama SSD alman verilerin için daha iyi olacaktır.

Eğer 500GB geçmem diyorsanız M.2 SSD alın geçerim derseniz 1TB SATA alırsınız.

M.2 alırsam sadece yerden tasarruf etmiş olacağım başka bir farkı olamayacak galiba NVMe olmadığından dolayı.

HDD sıkıntılı ☹, oyunlarını SSD alınca yeniden indirmek yerine kopyala yapıştır. Eğer Steam kullanıyorsan da oyunları yedekleye basıp SSD'ye yedeklersen yeniden indirmeye gerek kalmıyor.😀
Bunu o zaman halledersin, şimdi bu durumda kullanabilirsin biraz ama SSD alman verilerin için daha iyi olacaktır.

Anladım teşekkür ederim ikinizede desteğinizden dolayı.
Selamlar, beş saatin ardından error Scan'ı bitirdik sonunda sonuçlar bu şekilde:

Ek Açıklama 2020-06-18 225211.png

@Akif9748 @GoodBye^^
19.06.2020 sadece saatler geçmesine rağmen bu kadar fark birazcık fazla değil mi? :D.

Ek Açıklama 2020-06-19 184451.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı