HDD kendi kendine kayboluyor

Vuuxe

Decapat
SSD veya HDD modeli
Seagate 1TB HDD
Anakart
B450 PRIME PLUS
Bu bilgisayarımdaki D diski(HDD) durduk yere kayboluyor sonra geri geliyor ve PC'ye hiçbir şey yükleyemiyorum. Örneğin Steam'den oyun yüklemeye çalışırken kesiliyor ardından Steam kapanıyor ve indirme sırasında bozuk güncelleme dosyaları ya da eksik indirme dosyaları gibi hatalar alıyorum. Nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Diskinizi bir sağlık taramasında geçiriniz. USB ile bağlı ise port ve kablosunu değiştirip deneyin. Direk kasa içerisinde ise SATA kablosunu başka bir porta takıp deneyin. Güç kablosunu başka bir güç kablosuyla deneyin. Sorun hala devam eder ise güç kaynağını değiştirip deneyin.

Aynı sorunu bende yaşadım. Sata kablosunun tam ve yerine oturduğundan emin olun. Eliniz ile kabloyu yerine oturtun. Oturunca gözüküyorsa, bıraktığınız zaman gidiyorsa sata kablosu bozuk olabilir. Sata kablonuzu değiştirin. Eğer bu şekilde çözülmez ise başka bir sorun vardır.

Diğer arkadaşların söylediklerini yapın. Eğer çözüm olmazsa güç kaynağından gelen besleme kablosunun diğerini takın yada başka güç kaynağı ile deneyin. Birkaç kez başıma geldi hdd kartını sokun gövdeye bağlantıyı sağlayan pinleri temizleyin zamanla yatmış olabilir kırılmaya dikkat ederek biraz yukarı kaldırın.

SATA kablosunun sağlam ve yerine tam oturduğundan emin olun. Yine aynıysa farklı SATA kablosuyla deneyi.

Aynı sorunu bende yaşadım. SATA kablosunun tam ve yerine oturduğundan emin olun. Eliniz ile kabloyu yerine oturtun. Oturunca gözüküyorsa, bıraktığınız zaman gidiyorsa SATA kablosu bozuk olabilir. SATA kablonuzu değiştirin. Eğer bu şekilde çözülmez ise başka bir sorun vardır.

Sıfır SATA kablosu alıp takmıştım zaten ama maalesef sorun hala devam etmekte.

Diskinizi bir sağlık taramasında geçiriniz. USB ile bağlı ise port ve kablosunu değiştirip deneyin. Direk kasa içerisinde ise SATA kablosunu başka bir porta takıp deneyin. Güç kablosunu başka bir güç kablosuyla deneyin. Sorun hala devam eder ise güç kaynağını değiştirip deneyin.

Sağlık %100 gösteriyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    70,9 KB · Görüntüleme: 30
Sıfır SATA kablosu alıp takmıştım zaten ama maalesef sorun hala devam etmekte.

Sağlık %100 gösteriyor.

Bilgisayarınızın güç kaynağı (Power) yeterli gelmeyebilir, bu yüzden de diskten gücü kesiyor olabilir. Başka bir PC'ye takıp deneyiniz. Aynısını başka PC de de yapar ise diskiniz arızalı demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı