HDD kendini birden bire kapatıyor

enescankartop

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, şimdi soru sormanızdan önce sistem özelliklerimi ve hard diskimin ismini belirteceğim.
Sistem özelliklerim:
Güç kaynağı -> 400W markasını bilmiyorum.
Anakart -> 760GM-P23 (FX)
işlemci -> AMD FX 4300.
Ekran kartı -> AMD Radeon HD 5770.
RAM -> 8 GB Kingston.
Depolama birimlerim ->
WD Green 120 GB SATA 3 SSD 545MB/S.
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64 MB cache.
Şimdi sorunuma geçelim hard Disk'imi alalı 2-3 ay oldu ve okumama ve kendini kapatma sorunlarını yaşıyorum.
İşte bu da HD Tune raporları.

Screenshot_138.png

Screenshot_139.png

Yani şöyle bir aptallığım oldu ucuz diye Trendyol'dan, HDD'nin SATA kablosunu değiştirip yarın tekrar deneyeceğim, garanti belgem yok ayrıca.
HDD'nin SATA kablosunu değiştirmeme rağmen aynı, Hard Disk'in sıkıntısız PSU'mda sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Buna rağmen bir çözüm bilen varsa çok muhtacım şu anki parçaları değiştirebilecek bir gücüm yok.

Son düzenleme:
Yani şöyle bir aptallığım oldu ucuz diye Trendyol'dan, HDD'nin SATA kablosunu değiştirip yarın tekrar deneyeceğim, garanti belgem yok ayrıca.
HDD'nin SATA kablosunu değiştirmeme rağmen aynı, hard Disk'in sıkıntısız PSU'mda sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Buna rağmen bir çözüm bilen varsa çok muhtacım şu anki parçaları değiştirebilecek bir gücüm yok.

Satın aldığınız ürün garantili değilse en başta almakla hata etmişsiniz.

Size bir çözüm aradığımı söyledim, ayrıca hata ettiğimi biliyorum ama kontrol ettim hard diskte bir sıkıntı yok, lütfen artık çözümünü bilmiyorsanız yazmayın bundan sonra sadece çözüm atanlar ile iletişim halinde olacağım.
ayrıca zaten çözümü biliyor muşum konu kilitlenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı