HDD kullanım süresi arttığı zaman FPS düşmesi oluşuyor

ugurser

Decapat
Adsız.png

HDD kullanım süresinin artmasıyla birlikte GPU kullanımı düşüyor ve 200 FPS civarı aldığım oyun FPS düşmesi sorunu yaşıyor ve takılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam vallahi tam teknik bir şey olmasa da kendim de bu tarz bir durum yaşıyordum. Oyunu HDD'den silip M.2 SSD'ye kurdum ve sorunu çözdüm. Yani teknik bakımdan bunun çözümü nedir bilmem ama imkanınız varsa o oyunu silip başka bir diske kurulumunu deneyin.

•Crystal Disk Info yazılımını yükleyip HDD sekmesindeki sonucu ekran görüntüsü olarak paylaşın.

•HD Tune yazılımı ile Bad Sector testi yapıp sonucu paylaşın.

İndirme Linkleri;

•Crystal Disk Info yazılımını yükleyip HDD sekmesindeki sonucu ekran görüntüsü olarak paylaşın.

•HD Tune yazılımı ile Bad Sector testi yapıp sonucu paylaşın.

İndirme Linkleri;
Eki Görüntüle 1458823

Sonuçlarım böyle
Adsız1.png
Adsız.png

Diskin en az yarısı boş.
Hocam o zaman son çare olarak CrystalDiskMark ile test yapın. Okuma ve yazma değerlerini göreyim. Bu arada hnagi oyunda yaşanıyor bu? Birden fazla oyunda oluyor mu? Eğer yine değerlerde bir sıkıntı yoksa HDD Low Level Format atmayı denersiniz son çare olarak.

Hocam o zaman son çare olarak CrystalDiskMark ile test yapın. Okuma ve yazma değerlerini göreyim. Bu arada hnagi oyunda yaşanıyor bu? Birden fazla oyunda oluyor mu? Eğer yine değerlerde bir sıkıntı yoksa HDD Low Level Format atmayı denersiniz son çare olarak.

Elder Ring de FPS düşüşleri yaşadım herhalde optimizasyondandır dedim önemsemedim, sonrasında Mass Effect Legendary de yaşadım biraz kurcalayınca bu sorun dikkatimi çekti.

Adsız1.png

Elder Ring de FPS düşüşleri yaşadım herhalde optimizasyondandır dedim önemsemedim, sonrasında Mass Effect Legendary de yaşadım biraz kurcalayınca bu sorun dikkatimi çekti.

Eki Görüntüle 1459010
Hocam okuma ve yazma değerlerinizde de bir sıkıntı yok :/ Oyun içindeyken disk kullanımına bakın. Fiziksel bir sorun yok gibi gözüküyor. Son çare olarak Low Level Format atmayı deneyin. Eskiden benim sorunuma çözüm olmuştu bu yöntem. Eğer diskinizde sakladığınız veriler varsa yedekleyin, sonra Low Level Format atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı