Çözüldü HDD LED bağlantısını sökmek zararlı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mionellessi

Decipat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060
İ5 12400F
Kasanın ön panelindeki ışık farklı hızlarda sürekli yanıp sönüyordu. Anakarttan HDD LED bağlantısını söktüm ve ışık artık yanmıyor. Bunun bir zararı olmaz sanırım değil mi?

• Kasa: Cooler Master cmp 510.
  • Anakart: Gigabyte H610M h
  • Depolama: Kingston NV1 M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
HDD yok zaten bende, SSD var sadece. Söktüğüm kabloda HDD LED + ve HDD LED - yazıyordu. Sıkıntı olmaz büyük ihtimal ama yine de bir zararı olur mu diye sorayım dedim. İlk defa masaüstü PC kullanıyorum da. 🙂

Kasanızda HDD yoksa sorun olmaz. Sadece işlem yaptığı zaman belli olması içindir o LED.
HDD çalışıyorsa bişey olacağını düşünmüyorum.
HDD yok zaten bende, SSD var sadece. Söktüğüm kabloda HDD Led + ve HDD Led - yazıyordu. Sıkıntı olmaz büyük ihtimal ama yine de bir zararı olur mu diye sorayım dedim. İlk defa masaüstü pc kullanıyorum da. 🙂

HDD yok zaten bende, SSD var sadece. Söktüğüm kabloda HDD LED + ve HDD LED - yazıyordu. Sıkıntı olmaz büyük ihtimal ama yine de bir zararı olur mu diye sorayım dedim. İlk defa masaüstü PC kullanıyorum da. 🙂

Kasanızda HDD yoksa sorun olmaz. Sadece işlem yaptığı zaman belli olması içindir o LED.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı