HDD Low Level format error opening device hatası

SHER-LOCKED

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dostlar HDD'yi @Kullanıcı1355'in hazırladığı rehber ile formatlamaya çalıştım fakat "error opening device: Dosya başka bir işlem tarafından kullanıldığından bu işlem dosyaya erişemiyor." Hatasını aldım. HDD'ye Windows yüklü fakat sistemi SSD ile Boot ediyorum. Ve kasanın ışıklarını baktığımda kırmızı ışık da yanmıyor yani HDD okuma yazma yapmıyor. Bugün HDD'den birkaç dosyayı SSD'ye aktarmıştım o kadar. Bir de HDD içinde Just Cause 4 ve rocket leauge dosyaları var fakat denerken açmadım.

Önce diski temizlemeyi deneyebilirsin:

HDD sistemde ve disk yönetiminde görünüyor mu? HD Tune ve harddisk sentinel gibi programlarla test yaptınız mı?

Şimdi yaptım. HD Tune ile en düşük 40(1 saniyeliğine falan) ortalama 80 civarı ve en yüksek 108. hard disk Sential'e baktığımda ise yanlışlık olabileceğini düşünüyorum çünkü sağlık %99 ve sadece 1 hatalı sektör var. 9 yıllık harddisk bu.

Recep hocam hepsini yapabilirim. Silmek istediğim disk 1 TB olan yanında 500GB SSD var. Disk yönetimine girdiğimde HDD'ye ait 5 bölüm görüyorum:
-(E: )
-(F: ) (Kusura bakmayın emoji işaretine döndüğü için ayrı yazmak zorunda kaldım.)
-(Disk 0 bölüm 3)
-(Disk 1 bölüm 1)
-(Disk 1 bölüm 4)
Fakat list disk yazınca sadece disk 0 (HDD) ve disk 1 (SSD) çıkıyor. Clean yapayım mı yine de?

Neyse başlattım artık.

Son düzenleme:
Şimdi yaptım. HD Tune ile en düşük 40(1 saniyeliğine falan) ortalama 80 civarı ve en yüksek 108. hard disk Sential'e baktığımda ise yanlışlık olabileceğini düşünüyorum çünkü sağlık %99 ve sadece 1 hatalı sektör var. 9 yıllık harddisk bu.

Recep hocam hepsini yapabilirim. Silmek istediğim disk 1 TB olan yanında 500GB SSD var. Disk yönetimine girdiğimde HDD'ye ait 5 bölüm görüyorum:
-(E: )
-(F: ) (Kusura bakmayın emoji işaretine döndüğü için ayrı yazmak zorunda kaldım.)
-(Disk 0 bölüm 3)
-(Disk 1 bölüm 1)
-(Disk 1 bölüm 4)
Fakat list disk yazınca sadece disk 0 (HDD) ve disk 1 (SSD) çıkıyor. Clean yapayım mı yine de?

Neyse başlattım artık.
son durum nedir ben de aynı hatayla karşılaşıyorum hdd low level format diyince yardımcı olabilir misiniz diski temziledim

Geri
Yukarı