HDD mi Daha Hızlı Flash Bellek mi?

BelesciSefaa

Centipat
Merhaba uzun zamandır Rust oynuyorum ve oyunda yaklaşık 1.500 saatim var fakat bu 1.500 saatimin rahat 200 saati yükleme ekranında geçti bu yükleme ekranını kısaltabilmem için bana SSD almam gerektiğini söylediler ama şu anda SSD alabilecek bir durumda değilim.

SSD satın almak yerine Rust'ı silip 8 GB SanDisk flash belleğe kursam şu an kullandığım HDD'den daha hızlı olur mu? Yükleme ekranı kısalır mı?

Kurmak istediğim flash bellek: SanDisk Cruzer Switch 8 GB
Rust'ın Kurulu Olduğu HDD: WDC WD10EZEX-00WN4A0 WD 3,5

USB 2.0 tabanlı USB bellekler HDD'lerden daha yavaş oluyor. Hatta çoğu USB 3.0 USB bellek bile HDD hızını yakalayamıyor. En azından SanDisk Extreme/Extreme Pro gibi bir USB belleğe kurman gerekiyor ki performans açısından bir katkısı olsun. Hiç değmez, kurma.
En iyisi para biriktirip SSD almak olacaktır. 240 GB'lık bir SSD yeterli olacaktır.

Öyle A101'de satılan USB'lere kurmayı düşünüyorsan pişman olursun. USB 3.0 tabanlı bellek lazım ama çoğu zaman yakalayamaz. Ayrıca senin bilgisayarda USB 3.0 olmayabilir. Olsa bile HDD hızını yakalayan bellekler çok pahalı. Onun fiyatına 120-240GB SSD alırsın.

Merhaba uzun zamandır Rust oynuyorum ve oyunda yaklaşık 1.500 saatim var fakat bu 1.500 saatimin rahat 200 saati yükleme ekranında geçti bu yükleme ekranını kısaltabilmem için bana SSD almam gerektiğini söylediler ama şu anda SSD alabilecek bir durumda değilim.

SSD satın almak yerine Rust'ı silip 8 GB SanDisk flash belleğe kursam şu an kullandığım HDD'den daha hızlı olur mu? Yükleme ekranı kısalır mı?

Kurmak istediğim flash bellek: SanDisk Cruzer Switch 8 GB
Rust'ın Kurulu Olduğu HDD: WDC WD10EZEX-00WN4A0 WD 3,5
Hdd koskoca işlemcilere ayak uydurabilen bi cihaz flaş bellekle kıyaslanamaz.

Öyle A101'de satılan USB'lere kurmayı düşünüyorsan pişman olursun. USB 3.0 tabanlı bellek lazım ama çoğu zaman yakalayamaz. Ayrıca senin bilgisayarda USB 3.0 olmayabilir. Olsa bile HDD hızını yakalayan bellekler çok pahalı. Onun fiyatına 120-240GB SSD alırsın.
Hatta şimdi baktım, SSD'ye yakın performans verebilen SanDisk Extreme Pro 256GB USB bellek 570 TL. Sadece 30 TL üstüne WD My Passport 512GB harici SSD alınabiliyor ve daha performanslı. Bence yüksek performanslı ve yüksek kapasiteli bir USB bellek almaya değmez. Onun yerine harici SSD almak daha iyi olacaktır.

Geri
Yukarı