HDD nasıl exFAT nasıl yapılır?

Razor334

Picopat
Daha fazla  
2 sorum olacak: İlk olarak bende şu an PC'ye takılı HDD var ve ben bunu PS4'e SATA to USB kablosu ile bağlamak istiyorum fakat PS4'ün HDD'yi algılayabilmesi için HDD exFAT olmalı Windows'ta HDD'ye gelip biçimlendir dediğimde sadece NTFS çıkıyor exFAT çıkmıyor ben bunu nasıl exfata biçimlendirebilirim? İkincisi ise PC'ye SATA to USB cable ile HDD'yi bağlasam PC bunu USB olarak görerek exFAT yapmama izin verir mi?

2 sorum olacak: İlk olarak bende şu an PC'ye takılı HDD var ve ben bunu PS4'e SATA to USB kablosu ile bağlamak istiyorum fakat PS4'ün HDD'yi algılayabilmesi için HDD exFAT olmalı Windows'ta HDD'ye gelip biçimlendir dediğimde sadece NTFS çıkıyor exFAT çıkmıyor ben bunu nasıl exfata biçimlendirebilirim? İkincisi ise PC'ye SATA to USB cable ile HDD'yi bağlasam PC bunu USB olarak görerek exFAT yapmama izin verir mi?

Direk taktınızmı belki kendi otomatik exFAT çevirebilir.

Burayı kontrol eder misiniz?
Türkçe'ye çevirmeyi unutmayın, eğer İngilizce'niz varsa sorun yok.

• Diskpart
  • list disk
  • select disk x
    • x sizin disk numaranızdır. Boyutuna bakarak kontrol edin.
  • format quick fs=exfat
  • exit
Bu işlem diskteki tüm verileri siler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burayı kontrol eder misiniz?
Türkçe'ye çevirmeyi unutmayın, eğer İngilizce'niz varsa sorun yok.

• Diskpart
  • list disk
  • select disk x
    • x sizin disk numaranızdır. Boyutuna bakarak kontrol edin.
  • format quick fs=exfat
  • exit
Bu işlem diskteki tüm verileri siler.

Çok sağ olun CMD'den oluyormuş.

Geri
Yukarı