HDD nasıl uyku moduna alınır?

İsmail Evece

Picopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung HD502HI, WD Blue WD5000AZLX
Anakart
MSI B650 Tomahawk
Elimde 2 adet HDD var. Birisi Samsung 5400 RPM diğeri WD blue 7200 RPM bir HDD. WD blue sağlam stabil güzel bir hıza sahip fakat kullansam da kullanmasam da 7/24 ısınıyor. Samsung'tan çık yok, boot sırasında bir kafa sesi çıkartıp susuyor başka bir şey yok. 2 HDD içinde nadir olarak kullanacağım veriler saklı. Boş yere ömürleri kısalsın istemiyorum bunları nasıl durduracağım?

Elimde 2 adet HDD var. Birisi Samsung 5400 RPM diğeri WD blue 7200 RPM bir HDD. WD blue sağlam stabil güzel bir hıza sahip fakat kullansam da kullanmasam da 7/24 ısınıyor. Samsung'tan çık yok, boot sırasında bir kafa sesi çıkartıp susuyor başka bir şey yok. 2 HDD içinde nadir olarak kullanacağım veriler saklı. Boş yere ömürleri kısalsın istemiyorum bunları nasıl durduracağım?

Denetim Masası>Güç Seçenekleri>Seçili plan için gelişmiş ayarlar> Sabit diskin kapatılması için beklenecek süre> 1dk.

Bu yöntem gerçekten işe yarıyor mu? İnternette HDD nin kendi firmware üzerinden de yapılabiliyormuş, gerek var mı sizce?
Harddisk üzerinde bir program çalışmıyorsa bende duruyor diskler tam 1dk olmasa da bir süre sonra. Diskin kendi programı varsa o daha iyi çalışabilir.

Hard disk üzerinde bir program çalışmıyorsa bende duruyor diskler tam 1dk olmasa da bir süre sonra. Diskin kendi programı varsa o daha iyi çalışabilir.

Hocam disklerim uyku moduna girmediler 20 dakika geçti hala ısınıyor.

Harddisk üzerinde bir program çalışmıyorsa bende duruyor diskler tam 1dk olmasa da bir süre sonra. Diskin kendi programı varsa o daha iyi çalışabilir.
Çözüm olarak diskleri kullanmadığım zamanlarda çevrimdışı yaptım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı