HDD okuma yazma değerleri nasıl?

Suxap0

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. HDD okuma-yazma değerlerinden pek anlayan birisi değilim fakat HD Tune üzerinden bir test yaptım ve sonuçları fotoğraf çektim. Acaba HDD'nin durumu hakkında bilgi verebilir misiniz iyi-kötü bakımından?

Ekran Görüntüsü (2).png

Maksimum değerinin ortalamada olsaydı iyi diyebilirdim fakat ortalama 96 MB/sn bir sabit disk için bile düşük bir değer fakat depo amacıyla kullanıyorsanız ve Windows'unuz başka bir diskte ise çok bir sorun yaşatmaz. Ha' ama sorarsanız bir sabit diske göre yavaş mı evet 'bir nebze de olsa' yavaş. Şu 4.3MB/sn'ye düşüşü biraz şüphelendirici bir bad sector testi yapabilirsiniz.

HD Tune hız ölçümü için pek iyi değil. Bunun yerine Crystal Disk Mark öneririm. Yine de performans olarak şu an iyi gözüküyor. Diskin ortasında hızın dibe vurması biraz şüpheli duruma işaret ediyor.

Diskin sağlığı için HD Tune (Info sekmesi), Hard Disk Sentinel veya Crystal Disk Info üzerinden SMART verilerine bakıp tablonun tamamı gözükecek şekilde ekran görüntüsü paylaşın. Şüpheli bir durum gözükürse yüzey taraması yapmayı tavsiye edebiliriz. Yüzey taraması için yine HD Tune (error scan) veya Hard Disk Sentinel (Disk>yüzey testi>okuma testi) kullanılabilir.

HD Tune hız ölçümü için pek iyi değil. Bunun yerine Crystal Disk Mark öneririm. Yine de performans olarak şu an iyi gözüküyor. Diskin ortasında hızın dibe vurması biraz şüpheli duruma işaret ediyor.

Diskin sağlığı için HD Tune (Info sekmesi), Hard Disk Sentinel veya Crystal Disk Info üzerinden SMART verilerine bakıp tablonun tamamı gözükecek şekilde ekran görüntüsü paylaşın. Şüpheli bir durum gözükürse yüzey taraması yapmayı tavsiye edebiliriz. Yüzey taraması için yine HD Tune (error scan) veya Hard Disk Sentinel (Disk>yüzey testi>okuma testi) kullanılabilir.
Peki SSD Alsam ve SSD ye windowsu kurup HDD'de depolama olarak kullansam sizce nasıl olur ?

Geri
Yukarı