HDD okuma yazma hızı normal mi?

yusufcan1636

Hectopat
Yer
BURSA
USB'ye 5GB boyutundaki bir dosyayı gönderdim ve ortalama 9MB sn ile yazıyordu. USB'den HDD'ye aynı dosyayı attım 35MB sn yazıyordu sizce bunda bir anormallik var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB flash bellekler harici disklere ve bilgisayarın içindeki disklere göre tabii ki çok daha yavaştır. Dosya attığın yerde ki yazma hızına bağlı olarak flashbelleğe yavaş atmış ya da USB portunda bir sorun olabilir. Aynı veriyi aynı Flash'a başka bir USB portundan deneyebilirsiniz. Ayrıca kullandığın USB portununda önemi var. USB 3.0 bir cihaz ile SSD diske USB 3.0 kablosuyla bir veri atmaya kalktığında, hızlı olacaktır.

USB flash bellekler harici disklere ve bilgisayarın içindeki disklere göre tabii ki çok daha yavaştır. Dosya attığın yerde ki yazma hızına bağlı olarak flashbelleğe yavaş atmış ya da USB portunda bir sorun olabilir. Aynı veriyi aynı Flash'a başka bir USB portundan deneyebilirsiniz. Ayrıca kullandığın USB portununda önemi var. USB 3.0 bir cihaz ile SSD diske USB 3.0 kablosuyla bir veri atmaya kalktığında, hızlı olacaktır.

HDD'nin okuma yazma hızını nasıl öğreneceğim o zaman.
Anakartım USB 3.0 desteklemiyor.

HDD'nin okuma yazma hızını nasıl öğreneceğim o zaman.

Bu program ile öğrenebilirsiniz.

Tamam o zaman yarın değerleri paylaşırım.

Bu program ile öğrenebilirsiniz.

Geri
Yukarı