HDD Okuma / Yazma hızı normal mi?

H0melander

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WdBlue 2.5 1TB 5400 rpm harddisk
Merhaba, laptopuma yeni hard disk aldım oyunlar için. Days Gone korsan indirdim bugün ve setup kurulumu yaklaşık 4 saat sürdü. Bu normal mi? Okuma-yazma sonuçları da aşağıda.

16642134507815755017121800340202.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddisk ile Windows 11 mi kullanıyorsunuz? Büyük hata etmişssiniz, hemen SSD'ye geçin.
Windows 10 kullanıyorum. Duvar kağıdı hoşuma gitmişti. Zaten ana disk m2 ssd, bu harddiski oyun atmak için aldım.

Sonuçlar normal.
Benim 7200 RPM'lik Green 100/100 falan. Sizinki 5400 RPM zaten, normal gibi geldi.
Bana da normal gibi geldi de bilemedim. Dediğim gibi Days Gone setupı 4 saat sürdü, o yüzden garibime geldi. Dün Sekiro, Elden Ring, Spiderman kurdum hiçbiri böyle yavaş değildi. Neyse normali bu herhalde yapacak bişey yok. Cevaplarınız için teşekkürler.

Windows 10 kullanıyorum. Duvar kağıdı hoşuma gitmişti. Zaten ana disk m2 ssd, bu harddiski oyun atmak için aldım.

Bana da normal gibi geldi de bilemedim. Dediğim gibi Days Gone setupı 4 saat sürdü, o yüzden garibime geldi. Dün Sekiro, Elden Ring, Spiderman kurdum hiçbiri böyle yavaş değildi. Neyse normali bu herhalde yapacak bişey yok. Cevaplarınız için teşekkürler.

Repack olarak mı indirdiniz Days Gone'u? Diğerlerini nasıl indirmiştiniz?

Hiçbirini repack indirmedim sorunlu olabiliyo diye. Kurmadığım daha oyunlar var onlarda da yine çok yavaş olursa paylaşırım.

Setup bile sebep olabiliyor bunlara. Başka oyunları deneyip öyle sonuçları paylaşırsınız. Bence anormal bir durum yok. Okuma yazma hızları 5400 RPM diske göre normal.

Setup bile sebep olabiliyor bunlara. Başka oyunları deneyip öyle sonuçları paylaşırsınız. Bence anormal bir durum yok. Okuma yazma hızları 5400 RPM diske göre normal.
Hocam konu dışı ama birden fazla setupı aynı anda kursak sorun olur mu? Şuan kurmam gereken 6 tane daha oyun var. Sabaha bırakmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı