HDD Olan Windows'u SSD'ye Kurmak

mrbartowski

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bilgisayarımın montajını ve kablolamasını bitirdim sıra Windows kurulumuna geldi. Yeni aldığım SSD ve halihazırda kullandığım 500 GB'lık HDD ile kurulumu tamamlamayı düşünüyorum. SSD'ye Windows kurmayı biliyorum ama bilmediğim konu HDD yi nasıl sıfırlayacağım. Halen kullanmaya devam ettiğim için HDD'nin içinde de yüklü bir Windows driverlar programlar vs var. HDD'nin içindekileri nasıl sileceğim (format atacağım) SSD'ye Windows kurduğumda SSD (C) klasörü HDD (D) klasörü mü oluyor bunları bilmiyorum. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format sırasında SSD'de(Disk 0) yeni bir bölüm oluşturun. Ardından HDD'de(Disk 1) bulunan bölümleri silin ve yeni bir bölüm oluşturun. Ardından SSD'de(Disk 0) oluşturduğunuz bölümü seçip ileri diyerek kuruluma devam edin. Kurulum sonrasında HDD'niz sıfırlanmış halde kullanıma hazır olacaktır.

Peki, HDD’ye Windows kursam, SSD’ye programları kursam programlar yönünden bir performans kaybı yaşamam sanırım. Eğer öyle olursa Samsung 250GB alabilirim. En azından kaliteli olur.
Şu an 1TB HDD mevcut fakat bilgisayar aşırı kasıyor.
Cihaz: Casper C900

Geri
Yukarı