HDD olmadan sisteme görüntü gelir mi?

Flexxı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik teknikeri
Ben 1 yıl önce bilgisayar toplamıştım ve eski bilgisayarımdan çıkan HDD'yi yeni bilgisayarıma takmıştım ve 2 gün önce bozuldu. Oyun oynuyorken birden oyun kapandı ve masaüstündeki simgelerin hepsi gitti. Sonra ben bu HDD'yi söktüm ve eski bilgisayarıma tekrar taktım ve bilgisayar açıldı. Reboot and select proper Boot device diye bir yazı geldi. Yani uzun lafın kısası çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım? Teşekkürler.

Sorun HDD mi kaynaklı bunu öğrenmek için HDD ye çeşitli sağlık testleri yapabilirsin. HD Tune Pro Error Scan gibi. Ancak işletim sistemi HDD'de kuruluysa ve bunu başka bilgisayarı açmaya çalışıyorsan, tabiikide işletim sistemine göre çalışmayabilir. Eğer eski bilgisayarında işletim sistemi kurulu ve bu HDD'yi 2. depolama olarak bağladıysan, açılırken hangi diskden işletim sistemi açılacağını seçmen için Boot seçmeni istiyor, kendi işletim sisteminin kurulu olduğu diski seçerek, eski bilgisayarını açıp, 2. diske yine sağlık testi yapabilirsin. Kapanıp hata yaptığın bilgisayarda sistemi hiç bir şekilde açamıyorsan bunun HDD dışında da sebepleri olabilir, Bios'a girebiliyor musun ya da ne şekilde bir hata alıyorsun yazman gerekli. Ayrıca HDD yi usb üzerinden de herhangi bir bilgisayara takıp çalıştırabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı