HDD olmadan SSD ile bilgisayar toplama

ProGamerr

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba , ben oyuncu bilgisayarı topluyorum bununla alakalı HDD ve SSD almak yerine HDD'ye vereceğim parayla daha yüksek GB'li SSD almayı düşünüyorum. (540GB'Lik) 650Tl ortalama verebilirim.

Şimdi bana 540GB yeterli. HDD olmadan SSD ile bilgisayarı toplayabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi ki de çok iyi olur, sonuçta aldığın zaman HDD depolama amaçlı kullanacaksın. Bütün dosyalar SSD'de olduğu için daha hızlı olur ve HDD olmadığı için sessiz çalışır (fan hariç).

Toplayabilirsiniz tabiki fakat büyük boyutlu dosyalarla uğraşmıyorsanız video işlemek yada 3d modelleme gibibence israf olur. Oyanayacağınız oyunlar ve işletim sisteminden geriye kalan kısım için daha ucuz çözümler bulabilirsiniz. Bu sadece benim kanaatim.

SSD olması çok iyi olur yeni sistem için. Bence o kadar parayı vermek gereksiz olur. Depolama için daha ucuz çözümler daha iyi olur. HDD depolama amaçlı kullanmanın daha iyi olacağını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı