HDD oyunlarda nasıl hızlandırılır?

Selam, M.2 SSD'im var fakat çok dolu, HDD'ye Forza 5 kurdum fakat HDD çok yavaş olduğundan sıklıkla hata alıyorum (Araba ile yüksek hızlarda harita yüklenmemesi, Düşük yayın bant genişliği, geç girmesi sorun değil.)
Az da olsa hızlandıracak önerileriniz, tavsiyeleriniz varsa söyleyebilirsiniz. SSD'ye geçmek isterdim fakat imkanım yok.
Defrag yap.

Forza 5'ten başka öyle yüksek oyun yok zaten, SSD'de Forza 5 gibi SSD gerektiren oyunlar var, onlarda GTA 5, RDR2.

O nedir? Bilgi verme şansınız var mı?
Microsoft Drive Optimizer, bir diskte depolanan dosyaları bitişik depolama konumlarını işgal edecek şekilde yeniden düzenleyerek veri erişim hızını artırmak için tasarlanmış Microsoft Windows'ta bir yardımcı programdır; bu, birleştirme adı verilen bir tekniktir. DeFrag bu hocam Microsoft Drive Optimizer yani

Forza 5'ten başka öyle yüksek oyun yok zaten, SSD'de Forza 5 gibi SSD gerektiren oyunlar var, onlarda GTA 5, RDR2.

O nedir? Bilgi verme şansınız var mı?
Bu bilgisayarı açıyorsun diskine sağ tık yapıp özellikler diyorsun, Araçlar-En İyi Duruma Getir diyorsun. HDD hangisiyse onu seçip çözümle diyorsun. Geçerli durum sekmesinde Tamam (%x parçalanmış) artık yüzde kaçı parçalandıysa, en iyi duruma getir diyorsun. Başka da yapabileceğin bir şey yok.

Defragmentasyon disk birleştirme demektir. Kısaca Defrag deriz.

Ayrıca HDD'nin doluluğuna bağlı olarak çok zaman alabilir. Saatler belki 1 gün.

Microsoft Drive Optimizer, bir diskte depolanan dosyaları bitişik depolama konumlarını işgal edecek şekilde yeniden düzenleyerek veri erişim hızını artırmak için tasarlanmış Microsoft Windows'ta bir yardımcı programdır; bu, birleştirme adı verilen bir tekniktir. DeFrag bu hocam Microsoft Drive Optimizer yani
Teşekkürler, bi bakayım o zaman.

Bu bilgisayarı açıyorsun diskine sağ tık yapıp özellikler diyorsun, Araçlar-En İyi Duruma Getir diyorsun. HDD hangisiyse onu seçip çözümle diyorsun. Geçerli durum sekmesinde Tamam (%x parçalanmış) artık yüzde kaçı parçalandıysa, en iyi duruma getir diyorsun. Başka da yapabileceğin bir şey yok.

Defragmentasyon disk birleştirme demektir. Kısaca Defrag deriz.

Ayrıca HDD'nin doluluğuna bağlı olarak çok zaman alabilir. Saatler belki 1 gün.
Şuan zaten En iyi Duruma getir özelliğini kullanıyorum, 320GB HDD nerdeyse tamamı dolu.
1699125540563.png

Teşekkürler, bi bakayım o zaman.

Şuan zaten En iyi Duruma getir özelliğini kullanıyorum, 320GB HDD nerdeyse tamamı dolu.
Eki Görüntüle 2003050
Ne kadar zaman alır emin değilim. İptal etme yeter. Belki 1 gün bile sürebilir. Yüzde kaç parçalanmış onu da söyleseydin keşke :)

Eğer gerçekten %30 civarındaysa defrag bittikten sonra farkı görürsün.

Aklıma gelmişken SSD'ye bu işlemi yapma.
Hocam biliyorum fakat neden SSD'ye yapılmaz, az çok biliyorum da tam öğrenmek istedim.

2. el hdd şehrinizdeki bilgisayarcıya sorabilirsiniz az bütceniz varsa. Benim normal harici hard disk aslan gibi oyunda ssdden bi farkı yok fazla
Elektrik kesilmeleri sık olursa veya düşürürsen direkt elinde kalır zaten. Bu zamanda imkan varsa almamak gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı