HDD PC takınca bozuk çalışıyor

omurkayracakir

Hectopat
1 TB ve 2 TB olmak üzere 2 farklı HDD'miz vardı ve boştaydı. Değerlendirelim dedik ve 1 TB taktık. İlk kullanımda bir sorun yoktu ama 1 gün sonra sürekli kafa atmalar başladı. HD Tune bakınca B8 hatası veriyordu. 2 TB olanı takınca ise önceki HDD'den 2-3 kat daha fazla kafa atma sesi geliyordu ve HD Tune bakınca yine farklı bir hata ile karşılaştık. Ancak farklı bir laptopa takınca ikisi de sorunsuz çalışıyordu. Aynı laptop üzerinde HD Tune ile ikisine de bakınca hiçbir sorun çıkmadı. Ayrıyeten HDD kutusu üzerinden USB ile bağlantı yapınca benim bilgisayarıma bağlanmıyor ancak yine laptop üzerinde sorunsuz çalışıyor.

1) Güç kaynağı sorunu
2) Bağlantı kablo yuva sorunu
3) uzak ihtimal driver sorunu
Güç kaynağım daha önce sorduğumda çok kalitesiz demişlerdi

Everest EPS-1660A Peak 460 W Power Supply​

bağlantı kabloları ile alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum bir tek bir tanesinde tanımamazlık yapıyor onu da bulup işaretledim unutmamak adına. Onun dışında 3 farklı anakarta bağlanan sata kablosuyla denedim, 4 farklı anakarttan hdd'ye bağlanan sata kablosuyla denedim. Tüm sonuçlar aynı.

Driver konusunda da gigabyte h410m h v3 kullanıyorum ve driverleri sitesinden indirdim. Eksik-gedik olursa diye app center'dan da yükleyip indirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı