"HDD reallocated sector count" hatası

SrcRogueS

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar,
Yaklaşık dört yıllık bir laptopum var. Son zamanlarda önemli ölçüde bir yavaşlama baş göstermeye başladı oyunlar olsun programlar olsun geç açılıyor açılsa dahi belli bir süre yanıt vermiyor beklemem gerekiyor. Son dönemlerde World of Warcraft oynuyorum özellikle oyuna ilk girdiğim anlarda belirgin takılmalar oyun haritasının yüklenememesi, geç yüklenmesi gibi sıkıntılar yaşıyorum. Bu yüzden HDD kaynaklı bir sıkıntı olabileceğini düşündüm HD Tune ile kontrol etmek istedim. Aşağıya da koyacağım görsellerdeki gibi reallocated sector count "warnıng" olarak gözüküyordu bu yüzden HDD'ye tarama yaptım fakat bozuk herhangi bir nokta bulunamadı. Ayrıca ekleme yapmak istiyorum. Bad sector taramasını yapmadan önce Benchmark'ına da baktım hızı çok dalgalı gözüküyor. Bir sıkıntısı olduğunun habercisi olabilir mi? Şimdi için ya da gelecekte bana zararı olur mu? HDD değiştirmem gerekiyor mu?

PC: ASUS X556U.
HDD: ST1000LM035-1RK172 1TB.

Dosya Ekleri

• Screenshot_115.png
    Screenshot_115.png
    19,8 KB · Görüntüleme: 55
  • hdd bad sector.png
    hdd bad sector.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 63
  • Screenshot_116.png
    Screenshot_116.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Bad sector olmasa bile zarar görmüş bazı sektörler mevcut. Yeni bir hard Disk'e veya SSD'ye yedekleyip geçmenizi öneririm.

Birkaç aylık bir süre zarfında ödemelerimden ötürü yeni bir HDDya da SSD'ye geçme şansım yok maalesef. Bu süre içerisinde yapabileceğim herhangi başka bir şey var mı? geçici de olsa performansı yükseltebilecek.

Birkaç aylık bir süre zarfında ödemelerimden ötürü yeni bir HDDya da SSD'ye geçme şansım yok maalesef. Bu süre içerisinde yapabileceğim herhangi başka bir şey var mı? geçici de olsa performansı yükseltebilecek.
Low level format atmak işinize yarayabilir. Veya Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırıp Chkdsk c: (yani sürücü harfiniz) /f /r yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı