HDD Regenerator ile disk kurtarma

atakanyzb

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Screenshot_27.png

Arkadaşlar iyi günler. HDD Regenerator ile inat ettim, Bad sector ile dolup taşan HDD'mi kullanılabilir hale getirmeye çalışıyorum, ancak 2.30 saatte %1.52 tamamlandı ve tahminlerim yanlış değilse 1 haftada bitecek gibi :D Bu sizce de normal mi, beklemeli miyim?

Eğer sonucu benden başka merak eden birkaç arkadaş çıkarsa işlemin bitmesini bekleyeceğim.

Normal değil ama her taradığı blokta sorun buluyorsa normal. Bence bekleyin. Eğer diskin içi boşsa beklemekle uğraşmayıp iptal edin. Disk yönetiminden diski bulup hızlı biçimlendir tikini kaldırıp biçimlendirin.

Biçimlendirme yapınca bad sectorlar gizleniyor mu anlayamadım açıklayabilir misiniz?

Bu kadar hatalı sektör biraz zor çıkar ama. Siz diski yere mi düşürdünüz ne yaptınız acaba?

Kasaya takılı iken vidasını iyi sıkmamışım herhalde yere düştü o günden sonra kullanmadım zaten.
Diski biçimlendirince sektörler gizlenmez disk tarafından kullanıma kapatılırlar okuma ve yazmaya karşı eğer gerçekten bozuklarsa. Gizleme işini chkdsk yapar.

Tamamdır başka diskimde deneyeceğim onu bu şekilde bir tane daha var.

Evet belli oluyor. İsteseniz bile bu kadar hatalı sektör oluşturamazdınız zaten. Hasar aldıysa diğer sektörler de yakında gider. Çok uğraşmanızı önermem. Garantisi varsa garantiye yollayın onlar halledeceklerdir.

Geri
Yukarı