HDD sabitlenmezse sorun olur mu?

Kardeşimin PC'sindeki Seagate 7200 Rpm HDD'yi sabitlemediğimiz zaman temassızlık oluyor.

Olmaz.

Harddisklerin içinde mekanik dönen cd benzeri bir disk vardır ve verilir ona yazılır eğer çalışırken kasaya yada masaya sertçe bir darbe uygularsanız o zaman sorun olur onun dışında normal kullanırken sorun olmaz.
428371ec-6fdd-46fe-b586-7729a16dc2bc.jpg

Kasa biraz pis ancak boşken böyleydi, buraya nasıl monte edilebilir ki :S

Güç kaynağını çıkartsam bile sol tarafa tornavida ucu bile girmez oraya nasıl takacağım?
Dostum o zaman bir fikrim yok genellikle kasalarda o hdd yerini çıkarıp takabiliyorsun bazı hdd kullanmayanlar m2 ssd kullanan kişiler çıkartıyorlar kasadan fakat senin kasanda çıkmıyorsa herhangi bir fikrim yok.

Dostum o zaman bir fikrim yok genellikle kasalarda o hdd yerini çıkarıp takabiliyorsun bazı hdd kullanmayanlar m2 ssd kullanan kişiler çıkartıyorlar kasadan fakat senin kasanda çıkmıyorsa herhangi bir fikrim yok.
Dostum peki bu HDD'yi iade etmek istesem statik poşeti üst tarafından yırttım iade kabul ederler mi?

Laptoptan çıkardiğım HDD'yi 1 yıl kasada kullandım. Kabloların arasına sıkıştırdım, biraz yamuk dursada sorunsuz kullandım.

Dostum peki bu HDD'yi iade etmek istesem statik poşeti üst tarafından yırttım iade kabul ederler mi?
İnan iade koşulları hakkında bir bilgim yok fakat ben olsam hdd kutuları satılıyor onun içine koyup usb ile filan bağlarım fakat ben çok bir sıkıntı olcağını sanmıyorum kasaya yada masaya da yumruk atmayıver.

Ben kolay kolay bozulcağını sanmam eski laptopuma çok vuruyordum bir şey olmadı tam hdd nin üstüne vurmam halinde bile bir şey olmamıştı bi ara baya sert vurdum öyle bozuldu ama laptopun kasası bile yamulmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı