HDD sağlığı sürekli düşüyor

berat3636

Hectopat
Yer
kars
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
TPH00402000GB
Hard diskimin sağlığı gün geçtikçe düşüyor.
Bir aralar kasanın fanlarını durdurmuştum hard Disk'te 168 zayıf sektör oluştu. Bunlar zamanla normal sektörlerle değiştirildi ve sağlığı tekrardan %100 oldu.
Son 1 haftadır da sağlık sürekli düşüyor. Gittikçe zayıf sektör oluşuyor. Sıcaklıklar 37-41 arasında. Ama şöyle bir şey var ki ben günde 15 saat civarı 1080p 60 FPS kayıt alıyorum. Ondan dolayı sağlık düşüyor olabilir mi? Sanırım 7/24 HDD değil. Şu an 40 zayıf sektör var. Modelini arattım fakat bir sonuç bulamadım. Modelini söyleyeyim belki siz bir şey bulursunuz.

Sürekli diske yazıp okumak diskin ömrünü bitirecektir.
-Elektriksel arızalar,
-Düşme-çarpma gibi nedenlerle diskte meydana gelen hasarlar,
-Yanma, ıslanma gibi nedenlerle oluşan fiziksel hasarlar,
-Diskin kullanım ömrünün dolması yüzünden yaşanan sorunlar,
Gösterilebilir.

Darbe aldı mı?

Sanırım ilk kez takmadan önce almıştı. Bu arada hard Disk'i sabitlemedim öyle duruyor kasanın içinde.
Elektriksel arızalar şöyle ki: Kasa kendi içinde kısa devre yapmış olabilir fakat az veya fazla voltajdan zarar görmüş olma ihtimali çok düşük çünkü UPS kullanıyorum.

Bu şekilde kullanmaya devam edersem ne olur?

Sanırım ilk kez takmadan önce almıştı. Bu arada hard Disk'i sabitlemedim öyle duruyor kasanın içinde.
Elektriksel arızalar şöyle ki: Kasa kendi içinde kısa devre yapmış olabilir fakat az veya fazla voltajdan zarar görmüş olma ihtimali çok düşük çünkü UPS kullanıyorum.

Bu şekilde kullanmaya devam edersem ne olur?

Muhtemelen darbeden dolayı zarar görmüş böyle kullanırsanız bir yere kadar gider ondan sonra Allah'a emanet olur bana da olmuştu kurtaramadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı